wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Awans UKS Óemka do finału I ligi seniorów

Unihokeiści Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka” pokonali na wyjeździe UKS Multi 75 – Killers Kraków 7:4. Dzięki zwycięstwu nad liderem grupy B wejherowianie zagrają 28 marca br. o godz. 18.00 w finale rozgrywek z UKS Fenomen Babimost.

Gospodarze przystąpili do spotkania wzmocnieni kilkoma zawodnikami, w tym zawodnikiem z Czech. Wejherowski zespół spokojnie odpierał ataki rywala i odpowiadał ładnymi kontrami. W 11 min. po jednej z kontr i podaniu od Kamila Janiszewskiego Karol Barzowski umieścił piłkę w bramce gospodarzy. 5 minut później Tristan Tomecki podwyższył wynik na 2:0. W drugiej tercji gospodarze wykorzystali przewagę jednego zawodnika na boisku strzelili swoją pierwszą bramkę (zdobył ją Czech Radoslaw Košek), a 4 minutach doprowadzili do remisu. Wejherowianie szybko odpowiedzieli bramkami Daniela Prangi i Tristana Tomeckiego obejmując prowadzenie 4:2. Trzecia tercja rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 3 min. Daniel Hewelt podwyższył wynik na 5:2. W końcówce meczu wejherowianie dołożyli jeszcze dwie bramki (Leszek Samson i Karol Barzowski). Krakowski zespół odpowiedział dwiema bramkami, ale ostatecznie, to wejherowianie wyszli z tego pojedynku zwycięsko 7:4 i wywalczyli upragniony awans do finału rozgrywek.

W drużynie UKS Ósemka Wejherowo wystąpili: Filip Czerniawaki, Arkadiusz Woźniak - bramkarze, Paweł Łątkowski, Wojciech Kleister, Daniel Hewelt, Tomasz Penkowski, Tristan Tomecki, Michał Szczepaniak, Patryk Żyła, Daniel Pranga, Przemysław Żyła, Karol Barzowski, Kamil Janiszewski, Michał Kozal, Leszek Samson, Krzysztof Lis.

Przejazd na mecz opłacono ze środków finansowych pochodzących z dotacji Urzędu Miejskiego w Wejherowie.