czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Błękitni wywalczyli Puchar Prezydenta Wejherowa

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 został rozegrany w dniach 18-19 lutego br. Turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa chłopców - rocznik 2006.

W ciągu dwóch dni młodzi piłkarze rozegrali 36 spotkań w trzech kategoriach wywołując wiele emocji wśród kibiców, wśród których dominowali rodzice piłkarzy. Zawody sędziowali sędziowie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Puchary dla najlepszych drużyn i medale dla zawodników podczas zakończenia turnieju wręczali: w imieniu prezydenta Wejherowa – skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz prezes i trener WAPN Błękitni Dariusz German.

- Coś wspaniałego! Emocje były jak w prawdziwej Lidze Mistrzów. Walka trwała do ostatnich sekund. Doping zapewnili super-kibice, a wspaniałe widowisko było dziełem umiejętności i zaangażowania wszystkich zawodników – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz

W Lidze Ekstraklasy zwyciężyli Błękitni II Wejherowo, przed Orkanem Rumia i PKS Jastarnia. Kolejne miejsca: 4-Huzar Choczewo, 5-Błękitni Łęczyce, 6-MKS Władysławowo.

W Lidze Europy pierwsze miejsce zdobył AP Diego Lębork, przed Olimpijczykiem Kwakowo i SP 9 Rumia. Kolejne miejsca zajęli: 4-Stolem Gniewino, 5-UKS 1 Reda, 6- UKS Gdynia Cisowa.

W Lidze Mistrzów zwyciężyli gospodarze Błękitni I Wejherowo pokonując w decydującym spotkaniu Gryf Słupsk 2:1, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium Ligi Mistrzów wywalczyli piłkarze Młodych Orłów Łeba. Kolejne miejsca zajęli: 4-GTS Pruszcz Gdańsk, 5-Jaguar Gdańsk, 6-GAP Dąbrowa.

Królem strzelców Ligi Mistrzów został Marcel Stenka (GAP Dąbrowa). Tytuł najlepszego zawodnika Ligi Mistrzów wywalczył Kacper Nowak (Błękitni Wejherowo), a miano najlepszego bramkarza Ligi Mistrzów zdobył Sebastian Słomiński (Gryf Słupsk).

Wyróżnieni zawodnicy Ligi Mistrzów, to: Łukasz Przekwas (Błękitni Wejherowo), Damian Majewski (Młode Orły Łeba), Mateusz Dziełyński (GAP Dąbrowa), Gracjan Hinca (GTS Pruszcz Gdański), Mateusz Bindek (Jaguar Gdańsk) i Mateusz Maćkowiak (Gryf Słupsk).

Organizatorem turnieju była Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni”.