zobacz kalendarz
miejskich imprez

Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

„Żyjemy w cieniu wejherowskiej Kalwarii, która kryje w sobie cząstkę ziemi z Ojczyzny Zbawiciela. Zbliża się czas Wielkiego Postu. To czas abyśmy wzorem naszych ojców, spotkali się na świętych górach, na rozważaniu pasyjnych tajemnic naszej wiary” – apeluje kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego o. Daniel Szustak. Przełożony wejherowskiego Klasztoru oo. Franciszkanów  zaprasza wszystkich wiernych - dzieci, młodzież i dorosłych, na Drogę Krzyżową, przypominając, że w każdy piątek Wielkiego Postu począwszy od 7 marca o godz. 15.00 odprawiana będzie Msza św. w intencji Pielgrzymów, a ok. godz. 16.00 planowane jest wyjście na Kalwarię.

Tradycyjnie z inicjatywy Prezydenta Miasta Krzysztofa Hildebrandta Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadził udogodnienia dla uczestników Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej w postaci dodatkowej komunikacji autobusowej. W każdy piątek Wielkiego Postu, po zakończeniu uroczystości, podstawiane będą dodatkowe autobusy. Zawsze o godzinie 17.30 MZK podstawiać będzie dwa autobusy niskopodłogowe na parkingu przy os. Harcerskim (obok OPEC) – autobus z oznakowaniem linii nr 2, który będzie jechał trasą do „Szpitala” oraz autobus z oznakowaniem linii nr 3, który będzie jechał trasą do pętli „Odrębna”. Odjazd autobusów nastąpi po zajęciu miejsc przez pasażerów. Zachęca się do korzystania z przewozu w szczególności osoby starsze, niepełnosprawne oraz matki z małymi dziećmi.

Dodatkowe informacji o przewozie u dyspozytora MZK, tel. 058 572 29 33.

Polecamy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO

Informacje dla mieszkańców

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ