czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Drugi remis Gryfa w II lidze

W 3. kolejce II ligi piłkarze Gryfa Wejherowo zremisowali na własnym obiekcie z Okocimskim KS Brzesko 1:1 (0:0).  Po trzech kolejkach Gryf Wejherowo zajmuje 6 miejsce dorobkiem 5 punktów.

Przed meczem kibice oraz zawodnicy wykonali Mazurek Dąbrowskiego z okazji Święta Wojska Polskiego, na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Z kolei po wejściu na murawę zawodnicy obu zespołów otoczyli środkowe koło boiska i uczcili minutą ciszy śmierć kibica żółto-czarnych, który przez nieszczęśliwy upadek na meczu 1. kolejki, zmarł w szpitalu.

Bramkę dla wejherowian w 70 minucie zdobył Grzegorz Gicewicz i wydawało się, że 3 punkty zostaną w Wejherowie. Ku zaskoczeniu kibiców w 90 minucie wyrównał Jurij Hłuszko i gospodarze musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

W najbliższą niedzielę 20 sierpnia o godz. 17 Gryf Wejherowo zmierzy się z Nadwiślanem Góra. Piłkarze Nadwiślana w trzech dotychczasowych spotkaniach zdobyli dopiero 1 punkt remisując na wyjeździe z Błękitnymi Stargard a goszcząc Gryfa będą chcieli powalczyć o pierwsze zwycięstwo. Liczymy na dobrą postawę wejherowian, których stać na pokrzyżowanie planów gospodarzy.

W meczu z Okocimskim Brzesko w drużynie Gryfa Wejherowo wystąpili:

GRYF: W.Ferra – S.Kowalski, P.Kostuch, M.Skwiercz, M.Dampc (60′ F.Sosnowski) – J.Wicon, P.Kołc, M.Osłowski, A.Klimczak, P.Czoska (60′ G.Gicewicz) – M.Kuzimski (68′ K.Wicki). Spotkanie sędziował Kamil Waskowski.