sobota, 20.04.2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
  • Strona główna
  • Jakub Zakroczymski i Wiktor Zantowicz mistrzami wiedzy komputerowej

Jakub Zakroczymski i Wiktor Zantowicz mistrzami wiedzy komputerowej

W Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się  XIV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie. Patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie. Opiekę medialną sprawowała Twoja Telewizja Morska. W rywalizacji wzięło udział 25 uczestników ze szkół z terenu miasta Wejherowa.

Otwarcia mistrzostw dokonał zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Kraszkiewicz przekonując uczniów, że wiedza informatyczna jest bardzo potrzebna zarówno w procesie edukacji, jak i czekającej młodzież w przyszłości - pracy zawodowej. Pozytywnym przykładem jest Aleksandra Litwin, która rozpoczynała swoją przygodę z informatyką jako uczeń SP 6 startując w Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej, a teraz rozwija swoje kwalifikacje informatyczne na studiach Politechniki Gdańskiej i jest jurorem w obecnych mistrzostwach komputerowych.

Dyrektor szkoły Piotr Litwin życząc uczniom powodzenia w rywalizacji komputerowej podkreślił, że kolejna edycja mistrzostw jest możliwa m.in. dzięki sponsorom, którzy jak Prezydent Miasta Wejherowa każdego roku zapewniają atrakcyjne puchary i nagrody. Wśród zaproszonych gości mistrzostw obecni byli m.in. starszy cechu Brunon Gajewski i wieloletni sponsor mistrzostw Waldemar Węgrzynowski.

Uczestnicy mistrzostw musieli wykazać się wiedza i umiejętnościami z zakresu wiedzy informatycznej (test), budowy komputera, elementów programowania, arkusza arkusz kalkulacyjnego, bazy danych, prezentacji multimedialnej oraz projektowania strony internetowej. Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo wyrównana a poziom zawodów niezwykle wysoki. Jak informuje Barbara Prądzyńska uczestnicy olimpiady bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami, zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego.

W rywalizacji indywidualnej w kategorii klas IV-VI  pierwsze miejsce zdobył Jakub Zakroczymski (SP 8). Drugie miejsce wywalczyła Agata Sulborska (SP 5), a trzecie miejsce zajęła Dominika Gac (SP 6).  W kategorii drużynowej klas IV-VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 przed Szkoła Podstawową nr 8 i Szkołą Podstawową nr 5.

W rywalizacji indywidualnej klas 7-8 i 3 klasy oddziału gimnazjalnego pierwsze miejsce zdobył Wiktor Zantowicz (SP 9). Drugie miejsce wywalczył Dawid Roszman (SP 6), a trzecie miejsce zajął Piotr Stanzecki (SSP 1).  W kategorii drużynowej klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9, przed Społeczną Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 6.

Na zakończenie Mistrzostw zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: dyrektor szkoły Piotr Litwin, przewodniczący Rady Miasta Jacek Gafka, wicedyrektor PZS nr 2 Alicja Felińska, przewodnicząca i zastępczyni Rady Rodziców przy SP nr 6 oraz przedstawiciele sponsorów. Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Wejherowa, EduTeam, Amsoft, XEROCENTER, Intrasad, A9, MEGA HIT, Wawelit, Rada Rodziców i Brunon Gajewski.

Zawody sędziowali: Ewa Partyka-Żminko (PZS nr 2), Ewa Seredyn (SP 11),  Aleksandra Litwin (studentka Politechniki Gdańskiej), Waldemar Węgrzynowski (EduTeam), Konrad Bryłowski (uczeń PZS nr 2 - absolwent SP 6), Tomasz Nielek (SP 6), Jacek Lietzau (SP 6) i Tomasz Pawlikowski (SP6).