piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Kolejna wysoka wygrana Gryfa

Piłkarze Gryfa Wejherowo kontynuują pasmo zwycięstw w wiosennej rundzie III ligi piłki nożnej grupy Bałtyckiej umacniając się na pozycji lidera. Tym razem w przedświąteczną sobotę żółto-czarni gładko ograli na własnym boisku Gwardię Koszalin 4:0. Bramki zdobyli: Przemysław Kostuch, Krzysztof Rzepa (dwie) oraz Krzysztof Wicki.

Gryf grając przy pełnej trybunie i gorącym dopingu publiczności od początku spotkania mocno zaatakował, czego efektem była bramka Przemysława Kostucha zdobyta głową w 5. minucie po dośrodkowaniu Gicewicz z rzutu rożnego. Dobra gra wejherowian zaowocowała w 27. minucie podwyższeniem rezultatu. Dzięki akcji Osłowskiego lewą stroną boiska Gicewicz zagrał na głowę Wickiego, który przedłużył piłkę do Rzepy, a ten skutecznie dopełnił formalności. W 41. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rzepa podwyższając wynik na 3:0. Było to jego 13. trafienie w obecnym sezonie. Dominacja gospodarzy w pierwszej połowie była bezwzględna. Wejherowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem i kontrolowali przebieg gry, a obrońcy grając bezbłędnie, nie pozwalali formacji ofensywnej Gwardii rozwinąć skrzydeł, bowiem grali bezbłędnie.

W drugiej odsłonie gwardziści poderwali się do walki i zaostrzyli grę, co spowodowało wiele żółtych kartek. Sędzia w ciągu 15 minut pokazał aż trzy kartoniki tego koloru. W 60. minucie swojej szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Gicewicz, ale 4 minuty później, po jego dośrodkowaniu z kornera, Krzysztof Wicki w zamieszaniu podbramkowym ustalił wynik spotkania zdobywając 12. bramkę w tym sezonie.

Pewną ciekawostką dla kibiców było występ bramkarza koszalińskich gwardzistów o nazwisku Fabiański. Magia nazwiska w żaden sposób nie pomogła jednak gościom, którzy musieli uznać wyższość wejherowskiej drużyny.

W zespole Gryfa wystąpili:  W. Ferra - M. Fierka (67' M. Kenner), P. Kostuch, M. Skwiercz, M. Wiśniewski, M. Osłowski, P. Kołc, P. Czoska (82' K. Godula), G. Gicewicz - K. Wicki (72' S. Kowalski), K. Rzepa.

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Pucharu Polski, rozgrywanym w Mrzezinie, gryfici wysoko pokonali A-klasowy Start 0:7. Natomiast w najbliższy piątek o godz. 18.00 Gryf Wejherowo w ramach rozgrywek ligowych zagra  na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni z tamtejszym Bałtykiem. Trzymajmy kciuki za trenera Tomasza Kotwicy i jego zawodników, aby stadion w Gdyni okazał się szczęśliwy dla wejherowian.