piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
  • Strona główna
  • Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 180 zawodników i zawodniczek z powiatu wejherowskiego. W klasyfikacji końcowej zwyciężyli zawodnicy z Wejherowa, którzy zdobyli łączni 10 medali, wyprzedzając zawodników z Rumi (8 medali) i Redy (6 medali).

Wśród dziewcząt w biegu na 30 metrów zwyciężyła Joanna Dżugan – Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi, drugie miejsce zajęła Maja Przywitowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie, a trzecie Małgorzata Mucha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi.

W skoku wzwyż najlepsza okazała się Oliwia Bielska - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu, drugie miejsce zajęła Zuzanna Szreder – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, a trzecie Maja Przywitowska  - Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.

W skoku w dal z miejsca pierwsze miejsce zajęła Kinga Będźkowska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie, drugie Kamila Osińska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, a trzecie - Sara Kas  - Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie.

W pchnięciu piłką lekarską zwyciężyła Aleksandra Kuchnowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, wyprzedzając Sandrę Kamińską – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie i Wiktorię Mucek  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi.

Natomiast w biegu na 600 metrów najszybsza była Magdalena Bobkowska - Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie, tuż za nią uplasowała się Małgorzata Cyman - Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, a na trzecim miejscu - Marta Piecuch  – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi.

Wśród chłopców w biegu na 30 metrów zwyciężył Nikodem Dzienisz - Szkoła Podstawowa w Luzinie, drugie miejsce zajął Mateusz Wicki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, a trzecie - Kacper Białk- Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi.

W skoku wzwyż pierwsze miejsce zajął  Jakub Sugiera  – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi, drugie - Tobiasz Białk -  Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi, a trzecie Igor Wiczkowski  – Szkoła Podstawowa w Luzinie.

W skoku w dal z miejsca najlepszy okazał się Jakub Ostójski - Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, drugie miejsce wywalczył Norbert Czerwionka –Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie, a trzecie - Mateusz Wicki –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie.

W pchnięciu piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Andrzej Pionk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, drugie - Kacper Kepke  – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie, a trzecie - Tobiasz Białk – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi.

W biegu na 1000 metrów najlepszy był  Michał Formela  - Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie, który wyprzedził Szymona Nurczyńskiego - Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie i Patryka Baranowskiego - Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie.

Jak mówią organizatorzy, poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki i wyrównany.

Młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Dekoracji medalami dokonali: zastępca prezydenta Wejherowa – Piotr Bochiński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie - Michał Jeliński, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – Piotr Litwin oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.