środa, 24.04.2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Paulina Stenka wywalczyła Puchar Świata w kickboxingu

Podczas 22. edycji węgierskiego Pucharu Świata w kickboxingu w Budapeszcie Paulina Stenka zdobyła Puchar Świata w kickboxingu WAKO!

Jak informuje trener Rafał Karcz w zawodach wzięło udział blisko 1500 zawodników z całego świata. Jest to jeden z mocniej obstawionych turniejów kickboxingu na świecie i należy do elitarnej ligi kickboxingu World Kickboxing Series.

Paulina zwyciężyła w kategorii kadetów starszych light contact do 65 kg. Pozostali nasi zawodnicy odpadli w walkach ćwierćfinałowych z późniejszymi zwycięzcami lub finalistami Pucharu Świata, byli to zawodnicy: Oliwer Laskowski, Mikołaj Herzberg, Filip Stark i trener Rafał Karcz.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu miasta Wejherowa, Gminy Luzino oraz Sponsorów: DJ-Projekty oraz PASJA Kabajuni.

Medale na Mistrzostwach Polski kadetów

Tydzień wcześniej bardzo dobrze zaprezentowali się wejherowscy kicbokserzy podczas Mistrzostw Polski kadetów w Lesznie. Prowadzeni przez Rafała Karcza zawodnicy i zawodniczki wywalczyli razem 5 złotych medali, 3 srebrne, 4 brązowe, co daje razem 12 krążków z najważniejszej dla kadetów i juniorów imprezy kickboxingu na macie w tym sezonie!

Mistrzami Polski kadetów starszych zostali zawodnicy: Zuzia Kalbarczyk 2-krotnie (pointfighting, light contact – KTS-K GOSRiT Luzino), Paulina Stenka (pointfighting, Luzino), Filip Stark (pointfighting, Luzino). Filip Stark również wywalczył sobie prawo w Mistrzostwach Świata w wadze do 69 kgkadetów starszych. Mistrzynią Polski w kategorii juniorów pointfighting została Kornelia Szymańska w wadze do 65 kg(Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe).

Wicemistrzami Polski zostali: Maja Walkusz w kat. kadet młodszy do 37 kg, Aleksander Kohnke w kat. juniorów do 69 kg(oboje Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) oraz Paulina Stenka (Luzino). Brązowe medale powędrowały do: Oliwera Laskowski, Mikołaja Herzberga, Macieja Fragel (wszyscy Wejherowo) oraz do Kacpra Macholla z Luzina.

Przypomnijmy, że wszyscy zawodnicy trenują pod opieką trenera Rafała Karcza, a na mocy porozumienia o współpracy, zawodnicy z terenu Gminy Luzino, na co dzień trenujący w GOSRIT, startują w barwach KTS-K GOSRiT Luzino. Wszyscy jednak zawodnicy są członkami Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Wyjazd zawodników z Wejherowskiego Stowawarzyszenia Sportowego sfinansowany był z dotacji miasta Wejherowa.

20 maja br. ekipa seniorów WTS wybiera się na Mistrzostwa Polski pointfighting i light contact do Kurzętnika, gdzie zawalczą: Michał Tatarynowicz, Patrycja Hinc oraz trenerzy Tomasz Hirsz i Rafał Karcz.