czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Sukces frekwencyjny Tenisowych Mistrzostw Morskich

Dokładnie 85 osób z całej Polski wzięło udział w Tenisowych Mistrzostwach Morskich, które zostały rozegrane na Wejherowskich Kortach Tenisowych. W ramach zawodów, poza turniejem amatorskim, zorganizowano również Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16.

W rozgrywkach amatorskich zawodnicy rywalizowali łącznie w 5 kategoriach. W kategorii „Panowie +55” najlepszy okazał się Wiesław Kaszubowski (Gdańsk), który w finale wygrał z Mirosławem Brusiłą (Wejherowo) 2:0. W kategorii, która cieszyła się największym zainteresowaniem (uczestniczyło w niej aż 26 zawodników) - w grze pojedynczej panów, zwyciężył Ignacy Szyca (Gdańsk) pokonując w decydującym starciu Piotra Szliepa (Chojnice) 2:1.

W gronie kobiet najlepsza okazała się Paulina Bednarczyk (Wejherowo), która nie dała szans w finałowym spotkaniu Alicji Kieraj 2:0. Wśród 9 par mieszanych bezkonkurencyjni byli  Alicja Kieraj (Gdańsk) i Paweł Wykrzykowski (Koszalin). W finale pokonali oni duet Laurę Mejzel i Piotr Szliep 2:0. W grze podwójnej mężczyzn triumfowała para Tomasz Borucki (USA) i Paweł Wykrzykowski przed Tomaszem Detlaffem (Wejherowo) i Marcinem Kennerem (Wejherowo) 2:0. W mikście zwyciężyli Alicja Kieraj i Paweł Wykrzykowski, którzy wygrali z Laurą Mejzel (Gdynia) i Piotrem Szliepem (Chojnice).

W ramach mistrzostw rozegrano również Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16. W singlu chłopców zwyciężył Mikołaj Kończal (AT Angelique Kerber Puszczykowo) pokonując w finale Radosława Gajewskiego (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) 2:0. W deblu najlepsza okazała się para Kończal Mikołaj (AT Angelique Kerber Puszczykowo) - Osomański Michał (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław). W finałowym pojedynku wygrali z  Dawidem Kaszubowskim (Sopot Tenis Klub) i Kacprem Nawojem (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) 2:0.

W grze pojedynczej kobiet Weronika Janiszek (Sopot Tenis Klub) w finale pokonała Natalię Jagiełło (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) 2:1. Obie zawodniczki odniosły sukces również w grze podwójnej. W finałowym starciu wygrały z rozstawionymi z numerem 1 Barbarą Downar (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) i Hanią Jankowską (TS IDEA SPORT Toruń) 2:0.

- Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale również frekwencja. Na turniej przyjechali gracze z całej Polski, m.in. z Trójmiasta, Koszalina, Chojnic, Łodzi, Warszawy a jeden uczestnik przyleciał nawet z USA – mówi Grzegorz Śmietana, współorganizator turnieju.

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali m.in. kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki  Michał Jeliński oraz pomysłodawcy reaktywowanego turnieju – Grzegorz Śmietana oraz Dawid Wasiniewski z Morskiego Towarzystwa Tenisowego.

- Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy podziwiać w Wejherowie tak wspaniale grających młodych tenisistów i tenisistki. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję, którą niezawodnie zorganizujemy w przyszłym roku – podsumowali organizatorzy.