czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

UKS „Ósemka” Wejherowo wiceliderem Ekstraligi

UKS „Ósemka” Wejherowo  wiceliderem Ekstraligi
Świetnie radzą sobie unihokeiści seniorów UKS Ósemka Wejherowo. Po dwóch ostatnich zwycięstwach z TKKF Pionier Jadberg Tychy wejherowianie awansowali na drugie miejsce w tabeli Ekstraligi seniorów z dorobkiem 12 punktów. Liderowi KS Górale Nowy Targ ustępują tylko różnicą bramek.

Po dwóch wcześniejszych wygranych z zespołem Worwa Szarotka Nowy Targ unihokeiści Ósemki Wejherowo  pokonali dwukrotnie TKKF Pionier  Jadberg  Tychy 6:3 (2:1, 1;0, 3:2)  i 9:4 (1:1, 4:2 I 4:1).

W pierwszym spotkaniu już w 6 min. prowadzenie dla wejherowian objął Leszek Samson. Na drugą bramkę kibice czekali do 19 minuty, kiedy to Paweł Łątkowski podwyższył prowadzenie dla Ósemki. Goście jeszcze w I tercji zdobyli bramkę kontaktową. W II tercji wejherowianie zdobyli jeszcze jedną bramkę zachowując czyste konto. Również III tercja okazała się zwycięska dla podopiecznych Grzegorza Janiszewskiego. Po dwóch bramkach Karola Barzowskiego i jednej Leszka Samsona wejherowianie zwyciężyli 3:2 i ostatecznie wygrali całe spotkanie 6:3.

Niedzielny mecz początkowo miał bardzo wyrównany przebieg. W 10 min. wynik otworzył niezawodny Karol Barzowski a chwilę później goście wyrównali. W 27 min. tyszanie nawet objęli prowadzenie, ale wejherowianie szybko wyrównali. Później zawodnicy Ósemki w ciągu 3 min. zdobyli aż 3 bramki a gościom pozwolili zdobyć tylko jedną. Po dwóch tercjach było 5:3 dla gospodarzy. W tercji III wejherowianie zaaplikowali drużynie przyjezdnej jeszcze 4 bramki tracąc tylko jednego gola i zakończyli spotkanie wynikiem 9:4.

Zespół seniorów UKS „ ÓSEMKA” WEJHEROWO trenowany przez Grzegorza Janiszewskiego jest współfinansowany przez Urząd Gminy Miasta Wejherowa i Starostwo Powiatowe w Wejherowie.