zobacz kalendarz
miejskich imprez

W Wejherowie otwarto Biuro Poselskie PiS

W Wejherowie otwarto Biuro Poselskie PiS

6 kwietnia zostało otwarte uroczyście w Wejherowie Biuro Poselskie posłów Prawo i Sprawiedliwość – Doroty Arciszewskiej, Jarosława Sellina, Jolanty Szczypińskiej i Janusza Śniadka. Otwarcie biura było okazją do spotkania posłów z mieszkańcami.

Na otwarcie przybyło wielu gości z Wejherowa i okolic, w tym prezydenci Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Bogdan Tokłowicz, radni powiatowi – Witold Reclaff i Wojciech Rybakowski, a także radni miejscy – Mirosław Lademann, Henryk Jarosz, Mieczysław Makurat i Zygmunt Hazuka. Obecni byli znani w mieście działacze PiS m.in. Violetta Mackiewicz-Sasiak, Ryszard Czarnecki i Piotr Reszke, a także działacze Solidarności – Irena Siudek, Adam Rosiński, Marian Trocki i kapelan Solidarności ks. prałat daniel Nowak.

Lokal poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka, który wręczył posłom krzyżyki wykonane z drewna starego krzyża stojącego dawniej przy wejherowskim kościele z napisem „Pamiątka z misji, Kolegiata 2011”. Prałat w swoim wystąpieniu zacytował ostatnią zwrotkę Hymnu Kaszubskiego podkreślając historyczną integralność Kaszub z Polską i nawiązał do słów Papieża Jana Pawła II, który mówił, że Polska nie idzie do Europy, bo jest w Europie. Analogicznie ujmując podobnie jest z Kaszubami. Kaszuby nie należą do Polski, bo one Polską są.

W tej podniosłej i patriotycznej atmosferze podczas otwarcia biura padło wiele pięknych i mądrych słów o potrzebie rozwijania wszechstronnej współpracy z mieszkańcami. Między innymi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt powiedział, że miasto jest otwarte dla wszystkich środowisk i opcji politycznych. Wyraził też zadowolenie, że w Wejherowie jest coraz więcej Biur Poselskich i Senatorskich, bo to poszerza pole kontaktów pomiędzy parlamentarzystami a mieszkańcami Wejherowa i okolic. 

Biuro Prawo i Sprawiedliwość mieści się przy ul. Kościuszki 3 na parterze.

Polecamy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO

Informacje dla mieszkańców

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ