czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wyjazdowe zwycięstwo Gryfa z Kaszubią 1:2

Cenne zwycięstwo nad Kaszubią w Kościerzynie, po bardzo zaciętym pojedynku, odnieśli piłkarze III-ligowego Gryfa Wejherowo. Gryfici pokonali zespół Kaszubi 1:2 (1:1).

Już w 3. minucie wynik meczu otworzył Paweł Brzuzy po asyście Krzysztofa Rzepy. W 25. minucie gospodarze wyrównali po strzale Pawła Piotrowskiego głową. Do końca pierwszej połowy zarówno jedni, jak i drudzy stworzyli sobie jeszcze parę dogodnych sytuacji.
Początek drugiej odsłony meczu ułożył się pod dyktando wejherowian. Po podaniu Pawła Brzuzego bramkę na 1:2, również po strzale głową, zdobył Grzegorz Gicewicz. Mimo, że w drugiej połowie przeważała Kaszubia a po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić w 69. minucie Piotr Kołc, wynik do końca nie uległ zmianie i wejherowianie wywieźli z Kościerzyny  3 cenne punkty.  Ucieszyło to liczną rzeszę wejherowskich kibiców, którzy pojechali na mecz do Kościerzyny i stworzyli tam świetną atmosferę na trybunach, razem z miejscowymi sympatykami piłki nożnej. Żółto-czarni z przewagą 4. punktów nad Lechią II Gdańsk liderują w tabeli III ligi „Bałtyckiej”. Bramki dla Gryfa: 3 - P. Brzuzy, 51 - G. Gicewicz, dla Kościerzyny: 25- P. Piotrowski.

W Wielką Sobotę (4 kwietnia) o godzinie 14:00 na Wzgórzu Wolności Gryf Wejherowo podejmie Gwardię Koszalin.