piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Zwycięstwo wejherowskiego Startu

W rozegranych II Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Bocci Gdynia 2015 świetnie spisali się zawodnicy Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START Wejherowo, którzy zwyciężyli w turnieju drużynowym.

W zawodach startowało ok. 70 zawodniczek i zawodników z Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Lublina, Zamościa, Nowego Sącza, Zielonej Góry, Owczychgłów, Głogowa, Kielc, Bielsko-Białej, Krakowa, Gdańska i Wejherowa. Turniej odbył się

w pięciu kategoriach: indywidualnie oraz drużynowo.

Świetnie w tej imprezie zaprezentowała się ekipa Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START Wejherowo, która zwyciężyła w turnieju drużynowym. W meczu finałowym panie ze START I Wejherowo (Gabriela Andrzejewska, Anna Konik i Helena Szpunar) pokonały 7:2 Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Aktywizacji Społecznej „Baranek” Sołectwa Owczegłowy.

W spotkaniu o III miejsce Start II Wejherowo ( Andrzej Bułakowski, Jerzy Gajewski i Leszek Lenda) pokonał 5:2 Start III Wejherowo (Stanisław Gieryk, Henryk Ptach i Zdzisław Szczodrowski).

Trenerem wejherowskich zawodniczek i zawodników jest Leszek Lenda.

Zawody zorganizowane w Pucku przez Polską Federację Bocci Niepełnosprawnych we współpracy z Miastem Gdynia i finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych były przede wszystkim promocją dyscypliny sportowej, która w Polsce stała się najpowszechniejszą pośród sportów paraolimpijskich ale także sportu sprawdzającego się jako gra integracyjna. Turniej był też eliminacją do mistrzostw Polski.