piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Cenny remis Gryfa z Wartą w Poznaniu

Podziałem punktów w Poznaniu zakończył się w minioną sobotę mecz Warty z Gryfem Wejherowo 2:2 (1:1).

Wejherowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie zdobywając już w 12. minucie prowadzenie po widowiskowym strzale Łukasza Nadolskigo z 25 metrów w okienko, po którym golkiper gospodarzy Laskowski był bez szans. Gryfici w pierwszej połowie przeważali i mieli kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu. W 28 minucie piłka po strzale Piotra Kołca blisko minęła słupek, a minutę później po groźnej kontrze gryfitów Adrian Klimczak po dobrej centrze nie sięgnął piłki. Na kilka chwil przed gwizdkiem sędziego wyrównanie zdobył szczęśliwie Michał Ciarkowski, który dobił obroniony przez Wiesława Ferrę strzał Cywińskiego.

Po przerwie poznaniacy podkręcili tempo i po kwadransie gry byli bliscy objęcia prowadzenia. Najpierw Cywiński uderzył  z dystansu w poprzeczkę, ale  Mateusz Broź, stojąc 3 metry przed bramką, spadającą piłkę posłał w powietrze. Po tym pudle nastąpił szybki atak Gryfa, po którym Michał Marczak w zmieszaniu podbramkowym zdobył prowadzenie dla wejherowian. Na odpowiedź Warty nie trzeba było długo czekać. Wyrównanie padło w 67 minucie. Po podaniu Brozia drugą swoją bramkę strzelił Ciarkowski.

Mimo obustronnych ataków i szans wynik nie uległ zmianie. Remis na mokrym boisku w przedświątecznej atmosferze wydaje się sprawiedliwy a obie drużyny środka walczące o utrzymanie w II lidze wywalczyły po cennym punkcie. Punkt Gryfa zdobyty na wyjeździe ma jednak większą wartość, choć kibice Gryfa liczyli na rewanż.

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 piłkarze Gryfa Wejherowo podejmą na Wzgórzu Wolności bardzo dobrze spisującą się wiosną drużynę GKS Bełchatów, którą prowadzi obecnie Mariusz Pawlak, były trener Gryfa. W rundzie rewanżowej GKS, podobnie jak Gryf, wywalczył 13 punktów. Zapowiada się zatem bardzo trudny mecz z drużyną sąsiadującą z Gryfem w tabeli, która również walczy o utrzymanie.

Warta Poznań - Gryf Wejherowo 2:2.
Michał Ciarkowski 45, 67 - Łukasz Nadolski 12, Michał Marczak 61

Warta: T. Laskowski – Siwek (57. Biegański), Kieliba Ż, Ngamayama, Kiełb – A. Laskowski, Białożyt Ż – Szynka (33. Szynka), Goździk Ż, Ciarkowski – Broź (85. Spławski).

Gryf: Ferra – Brzuzy Ż, Kołc, Kamiński, Dampc, Nadolski Ż, Łysiak, Chwastek, Klimczak, Wicon (46. Marczak), Wicki.

Żółte kartki: Kieliba, Białożyt i Goździk (Warta) – Nadolski i Brzuzy (Gryf).