czwartek, 18.04.2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Gryf pokazał charakter

Aż sześć bramek zobaczyli kibice, którzy przybyli w sobotnie popołudnie na Wzgórze Wolności. Niezwykłe emocje, walka o ważne, zarówno dla jednych, jak i drugich, punkty, która zakończyła się sprawiedliwym remisem 3:3 (1:1).

Gryf zdobył cenny punkt dla zachowania II ligowego bytu z drużyną, która walczy o awans do I ligi. Piękna pogoda i ważny ligowy mecz sprowadziły na trybuny wejherowskiego stadionu m.in. Leszka Ojrzyńskiego, trenera ekstraklasowej Arki Gdynia.

Jako pierwsi na prowadzenie przyszli przyjezdni – indywidualną akcję przeprowadził Brazylijczyk Leandro, który był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał strzał z jedenastu metrów, strzelając tym samym swoją piętnastą bramkę w sezonie. Do remisu jeszcze w pierwszej odsłonie meczu doprowadził Przemek Mońka, który silnym i niezwykle celnym strzałem ulokował piłkę w bramce Szadego. Chwilę później do bramki Ferry trafili ponownie gracze z Radomia, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy na prowadzenie znowu wyszli podopieczni trenera Podolińskiego – strzał Cupriaka po dośrodkowaniu Leandro obronił jeszcze Ferra, ale przy dobitce Stąporskiego był już bezradny. Po paru minutach było już 1:3 a wynik podwyższył tym razem Cupriak.

W 81. minucie meczu po składnej wymianie podań przez gryfitów przy polu karnym Radomiaka, piłka trafiła do Mońki, który ponownie znalazł drogę do bramki przyjezdnych i wlał nadzieję w serca wejherowskich sympatyków na dobry wynik w tym spotkaniu. Żółto-czarni po tym golu nabrali wiatru w żaglu i zaczęli wręcz szturmować bramkę Szadego, który raz po raz popisywał się skutecznymi interwencjami.

W doliczonym czasie gry w końcu doszło do wyrównania a w sporym zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Maciej Dampc, dzięki któremu wejherowianie zyskali bardzo ważny punkt. Brawa dla gryfitów za ambicję i walkę do końca. Ten trud został został nagrodzony wyrównaniem i pokazał, że zwycięstwa nad Odrą i Rakowem nie były dziełem przypadku.

Gryf Wejherowo – Radomiak Radom 3:3 (1:1)

Bramki: 34′, 81′ P. Mońka (dwie), 90′ M. Dampc – 10′ Leândro (rzut karny), 57′ M. Stąporski, 62′ K. Cupriak

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 20. Przemysław Mońka, 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc (90, 11. Mateusz Goerke) – 19. Adrian Klimczak (59, 7. Dawid Tomczak), 4. Łukasz Nadolski, 10. Jacek Wicon (65, 22. Piotr Łysiak), 8. Robert Chwastek – 5. Krzysztof Wicki, 9. Michał Marczak

Radomiak: 27. Adrian Szady – 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 14. Kamil Kościelny, 19. Bartosz Sulkowski – 8. Mateusz Stąporski (90, 15. Damian Szpak), 75. Matthieu Bemba, 32. David Kwiek, 24. Szymon Stanisławski, 11. Kamil Cupriak (75, 21. Dariusz Brągiel) – 9. Leândro (73, 18. Chinonso Agu)