środa, 24.04.2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Halowa Lekkoatletyka w wejherowskiej „szóstce”

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się XV Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 180. zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego.

W ponaddziesięcioletniej historii zawodów na halach sportowych powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich. Na zakończenie zawodów młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Dekoracji medalami dokonali: Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta, Piotr Litwin, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, Andrzej Byczkowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

W biegu na 30 metrówpierwsze miejsce zajęła Paulina Pielak, SP nr 6 w Wejherowie, drugie - Zuzanna Żylna, SP nr 4 w Redzie, trzecie - Wiktoria Bemka – SP w Luzinie. W skok wzwyż zwyciężyła Wiktoria Bemka, SP w Luzinie, drugie miejsce - Zuzanna Neumann, SP nr 3 w Redzie, a trzecie - Antonina Dumańska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi. W skoku w dal z miejsca pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Nastały, SSP w Gościcinie, drugie miejsce - Zuzanna Kwidzińska, SP nr 5, atrzecie - Martyna Jędrzejek, SP w Kębłowie. W pchnięciu piłką lekarską najlepsza okazała się Julia Miler – SSP w Orlu, drugie - Justyna Litwin, SP nr 6 w Wejherowie, a trzecie Kalina Sikorska - SP nr 3 w Redzie. W biegu na 600 metrów pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Górska, SP nr 6 w Wejherowie, drugie - Maja Szymichowska, SP nr 4 w Redzie, a trzecie Magdalena Młodzińska, SP nr 5 w Wejherowie.

Wśród chłopców w biegu na30 metrówzwyciężył Alan Wawrzyniak - SP nr 1 w Rumi, drugie miejsce - Maciej Zwara, SP nr 4 w Redzie, a trzecie - Filip Behmke, SP nr 2 w Redzie. W skoku wzwyż pierwsze miejsce zajął Mikołaj Mikietyński – SP nr 6 w Wejherowie, drugie - Oskar Tomeczkowski, SP w Luzinie, a trzecie - Filip Angel – SP w Luzinie. W skoku w dal z miejsca zwyciężył Szymon Tobias, SP w Luzinie, drugie miejsce - Błażej Dąbrowski, SP nr 9 w Wejherowie, a trzecie - Kacper Śliżewski, SP nr 6 w Rumi. W pchnięciu piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Maciej Zwara, SP nr 4 w Redzie, drugie - Bartosz Tutkowski, SSP w Gościcinie, trzecie - Przemysław Gronowski, SP w Kębłowie. W biegu na1000 mzwyciężył Jerzy Zaworski, SP nr 6 w Wejherowie, drugie - Szymon Mera, SP nr 3 w Redzie, a trzecie - Krzysztof Krasowski, SP 1 w Rumi.