wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Kolejne medale wejherowskiej judoczki

Podczas 27. Turnieju im. Antoniego Reitera, który był Finałem INTERNATIONAL JUDO LEAGUE 2017, wejherowianka Agata Syska (AZS-AWFiS Gdańsk) trenująca w UKS Team Dragon Wejherowo wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej (-48 kg) wygrywając wszystkie walki przed czasem.

Na starcie turnieju 27. Turnieju im. Antoniego Reitera stanęło blisko 500. zawodników z 48. klubów z całej Polski. Dodajmy, że przed tygodniem Agata Syska wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski w jednym z największych turniejów judo w Polsce – JUDO Baltic Cup – Gdynia 2017.

Z kolei podczas turnieju KOROŚKA JUDO OPEN, który odbył się w Słowenii, a jest  jednym z największych i najmocniejszych turniejów judo na świecie w kategoriach młodzieżowych, wejherowianka walcząc ze starszymi zawodniczkami wywalczyła bardzo dobre - siódme miejsce w kat wagowej -44kg.

Pod koniec października Agata zdobyła złoty medal w organizowanych przez WKS Flota Gdynia Mistrzostw Pomorza Młodzików w judo.

Przed wejherowianką zostały ostatnie starty w tym roku w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w Judo, które odbędą się w Warszawie w nadchodzący weekend, gdzie Agata będzie reprezentować nasze województwo w drużynie młodziczek i juniorek młodszych.