piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

W hali Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz chłopców z gimnazjów.

Do turnieju w kategorii szkół podstawowych zgłosiło się pięć drużyn chłopców i cztery drużyny dziewczęce, co dało łącznie szesnaście meczów. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 6, srebro wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 8, brązowy medal zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr5, aczwarte miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11. Królową strzelców została Paulina Pielak, najlepszą bramkarką Zuzanna Jaskuła, a najlepszą zawodniczką Agata Leyk.

Wśród chłopców wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9, przed Szkołą Podstawową nr 5. Brązowy medal wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6, przed Szkołą Podstawową nr 8 i 11. Najlepszym bramkarzem został Marek Muller, najlepszym zawodnikiem Maciej Pawłowski, a królem strzelców Szymon Baranowski.

Do turnieju w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych zgłosiły się wszystkie gimnazja, które rywalizowały systemem „każdy z każdym” co dało łącznie dziesięć zaciętych spotkań. Ostatecznie wygrali chłopcy z Gimnazjum nr 3 przed reprezentacją z Gimnazjum nr 2. Brązowy medal zdobyło Gimnazjum nr 1. Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 5, a piąte Gimnazjum nr 4. Królem strzelców został Patryk Kołodziejski, najlepszym bramkarzem Sebastian Flis, a najlepszym zawodnikiem Dawid Pilarski.

Puchary, medal, statuetki i dyplomy wręczali dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie Piotr Litwin, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Justyna Boszke oraz Arkadiusz Szlas koordynator Szkolnego Związku Sportowego w Wejherowie.