Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
21°
środa, 22.05.2019 r. imieniny: Emila, Neleny, Romy
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Najlepsi trenerzy i sportowcy Powiatu

Najlepsi trenerzy i sportowcy Powiatu

Podczas Powiatowej Gali Sportu poznaliśmy najlepszych trenerów i sportowców powiatu wejherowskiego 2018 roku. Galę zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Powiatu ze starostą wejherowskim Gabrielą Lisius i wicestarostą Jackiem Thielem na czele, przedstawiciele miast i gmin, a przede wszystkim sportowcy i trenerzy klubów z całego powiatu. Miasto Wejherowo reprezentowali zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i kierownik Wydziału Kultury i Sportu Michał Jeliński.

Galę uświetniły swoim pokazem walki w kickboxingu Paulina Stenka i Zuzia Kalbarczyk wraz z czynnym sportowo trenerem Tomaszem Kirszem (WTS i GOSRiT). W części artystycznej wystąpiła Magdalena Mikulska ze Studia Wokalnego przy Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Na zakończenie na wszystkich czekał efektowny tort z efektami świetlnymi.

Jak powiedział Andrzej Byczkowski - dyrektor PZPOW,  żeby uzyskać tytuł Sportowca Roku należało legitymować się co najmniej 5. miejscem w Mistrzostwach Polski. Dodajmy, że kandydatury do ww. tytułów rozpatrywała Komisja Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wejherowskiego w składzie: Jerzy Conradi (przewodniczący), Grzegorz Grinholc, Jolanta Król, Marcin Skulski i Andrzej Soboń.

 

Tytuł Trenera Roku 2018 zdobyli:

Krzysztof Bogdanis - rugby (Rugbu Club Arka Rumia), Mirosław Ellwart – karate tradycyjne (Karate Klub Wejherowo), Marek Gorlikowski – radiojachting (RUK PZPOW Bliza-Balexmetal), Rafał Karcz – kickboxing (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe i GOSRiT Luzino), Andrzej Kostun – karate (KS SAKURA), Łukasz Lesner – jeździectwo (KJ Pegaz Reda), Mykola Maistruk – pływanie (UKS TRI-TEAM Rumia), Piotr Netter – triatlon (UKS TRI-TEAM Rumia), Robert Niewiedziała – biegi na orientację (UKS Siódemka Rumia), Waldemar Płotka – tenis stołowy (Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne), Robert Sawicki – siatkówka (Akademia Piłki Siatkowej Rumia), Wojciech Wasilkowski – boks (WKB Gryf Wejherowo).

Tytuł Sportowca Roku 2018 zdobyli:

Wiktoria Baranowska – karate tradycyjne (KKW Wejherowo), Dominik Bielawa – pływanie (KS KSZO Ostrowiec), Aleksandra Bielecka – BNO (UKS Siódemka), Tytus Butowski – żeglarstwo (AZS-AWFiS), Paulina Damaske – siatkówka (APS Rumia), Kamil Damentka – triatlon (UKS TRI-TEAM), Michał Damps – żeglarstwo (UKS Wiking), Natalia Dawidowska – BNO (UKS Siódemka), Viktoria Dombrowska – boks (WKB Gryf Wejherowo), Michał Greszta – wędkarstwo muchowe (GKWM Neptun), Agnieszka Grubba – oszczep (KS AZS AWFiS), Tomasz Hirsz – kickboxing (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), Michał Jarliński - triathlon (UKS TRI-TEAM), Konrad Kaczmarkiewicz – boks (WKB Gryf Wejherowo), Zuzanna Kalbarczyk – kickboxing (KTS GOSRiT), Martyna Karwowska – kula (Rumski KS), Kacper Konkol – radiojachting (RUK PZPOW Bliza Balexmetal), Przemysław Krause – kickboxing (Wejherowskie TS), Jacek Rawczyk – triatlon (UKS TRI-TEAM), Oliwia Kreft – BNO (UKS Siódemka), Maciej Kubiak – duathlon (Endure Team), Aleksandra Lesner – jeździectwo (KJ Pegaz), Sandra Lieske – karate shotokan (KS GOKKEN), Martyna Marszał – boks (WKB Gryf Wejherowo), Zofia Melzer – BNO (UKS Siódemka), Artur Mroske – radiojachting (RUK PZPOW Bliza-Balexmetal), Mieczysław Müller – radiojachting (RUK PZPOW Bliza-Balexmetal), Dominik Noweta – boks (WKB Gryf Wejherowo), Bartłomiej Ogdowski – BNO (UK Siódemka), Maja Olszewska – kręglarstwo klasyczne (TKKF „Dębinki”), Weronika Pawlak – boks (WKB Gryf Wejherowo), Katarzyna Płotka – tenis stołowy (KTS-K), Roksana Słupek – triathlon (UKS TRI-TEAM), Paulina Stenka – kickboxing (KTS GOSRiT), Kacper Stępniak – triathlon (UKS TRI-TEAM), Dominika Szatkowska – karate shotokan (KS GOKKEN), Aleks Tomaszewski – pływanie (UKS TRI-TEAM), Bartosz Tomczak – boks (WKB Gryf Wejherowo), Wiktor Trylski – triathlon (UKS TRI-TEAM), Grzegorz Żurek – BNO (UKS  Siódemka), Bartosz Żywicki – karate (KS SAKURA).

Wszystkim laureatom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH