czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Otwarte Mistrzostwa Wejherowa

Na Wejherowskich Kortach Tenisowych w miniony weekend (30.09–1.10) rozegrano Otwarte Mistrzostwa Wejherowa w tenisie.

Jak informuje kierownik turnieju Dawid Wasiniewski, w kategorii Open triumfował Szymon Wiśniewski, pokonując w finale miejscowego faworyta Damiana Dąbrowskiego 6-3 6-2.

Damian Dąbrowski rewanż na swoim finałowym przeciwniku wziął w rozgrywkach gry podwójnej. Wystąpił w nich w parze z Rafałem Trojanem i był to zdecydowanie najsilniejszy i najefektowniej grający debel na mistrzostwach. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fantastyczna gra Rafała, który nigdy nie uchodził za specjalistę od gry podwójnej. Wejherowianie w finale pokonali 6-2 7-6 Szymona Wiśniewskiego i K. Towarka.

W kategorii +55 zwyciężył Mirosław Brusiło. Obronił tym samym zeszłoroczny tytuł. W finale mierzył się z dr Grzegorzem Millerem.

W tegorocznych zawodach, po raz pierwszy od dłuższego czasu, o prymat mistrza Wejherowa rywalizowały kobiety. Do turnieju przystąpiło 7 kobiet, które rozegrały między sobą pasjonujące pojedynki. W finale pań zwyciężyła Lila Tomasik, pokonując Marzenę Szczodrowską 6-3 6-0. Trzecie miejsce zajęły B. Milewczyk i J. Brojakowska.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom Mistrzostw za udział oraz sportową rywalizację w zawodach. Cieszy także frekwencja. 50 uczestników - to rekord.  Organizatorzy dziękują Prezydentowi Miasta Wejherowa, który ufundował nagrody,  Lechowi Bieńkowskiemu – Wejherowskie Korty tenisowe oraz kibicom, którzy dzielnie dopingowali tenisistów przez cały weekend.

Nagrody w imieniu Prezydenta Miasta Wejherowa wręczał Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury Spraw Społecznych Promocji i Turystyki UM w Wejherowie.