Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
14°
piątek, 26.04.2019 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego wzięło udział w XVII Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Halowej Lekkoatletyce, które odbyły się 14 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6.


Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Zawody sędziował, jako sędzia główny – Arkadiusz Szlas, który zapewnia, że poziom rywalizacji sportowej był wysoki, a zawody wywołały wiele emocji.


Na zakończenie igrzysk młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Dekoracji medalami dokonali: wicedyrektor SP nr 6 Justyna Boszke, kierownik Wydziału Kultury i Sportu UMW Wejherowo Michał Jeliński oraz dyrektor PZPO-W Andrzej Byczkowski.


- W ponad piętnastoletniej historii zawodów przez hale sportowe powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich - mówi Andrzej Byczkowski.


W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Wejherowo zdobywając 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych). Drugie miejsce wywalczyła Rumia - z 4 medalami (3 złote i 1 srebrny), a trzecie zajęła Reda z 10 medalami (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe). Na 4. miejscu uplasowało się Orle z jednym medalem srebrnym. 5 miejsce zajęła Linia zdobywając medal brązowy. Dodajmy, że organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych oraz Szkoła Podstawowa nr 6. 


Poniżej zamieszczamy wyniki indywidualne.


 

Dziewczęta

Bieg na 30 metrów: 1. Wiktoria Steinke (SP 4 Reda) - 4,70 s., 2. Anastazja Ceszke (SP 5 W-wo) - 4,73 s.,
3. Agata Leyk (SP 6 W-wo) - 4,75 s.

Skok wzwyż: 1. Antonina Dumańska (SP 9 Rumia) - 140 cm, 2. Iga Chałupka (SP 4 Reda) - 130 cm, 3. Natalia Pstrągowska (SP 4 Reda) - 130 cm.

Skok w dal z miejsca: 1. Małgorzata Osiowy (SP 1 Rumia) - 2,14 m
2. Weronika Grzech (SP 3 Reda) - 2,13 m

3. Julianna Ruczyńska (SP 2 Reda) - 2,12 m.

Pchnięcie piłką lekarską
1. Martyna Goszczyńska (SP 8 W-wo) - 9,34 m
2. Wiktoria Jakubiak (SP 6 W-wo) - 9,17 m
3. Sandra Brychcy (SP 11 W-wo) - 9,00 m

Bieg na 600 metrów
1. Anastazja Ceszke (SP 5 W-wo) - 2.01,54

2. Małgorzata Osiowy (SP 1 Rumia) - 2.03,98

3. Kornelia Stępińska (SP 4 Reda) - 2.07,11

 

Chłopcy

Bieg na 30 metrów
1. Alex Kolasa (SP 2 Reda) - 4,71 s.
2. Joachim Plocki (SP 5 W-wo) - 4,78 s.
3. Norbert Lemke (SP 11 W-wo) - 4,80 s.

Skok wzwyż
1. Kacper Kasprzyk (SP 1 Rumia) - 136 cm
2. Szymon Gdanietz (SP 3 Reda) - 135 cm
3. Dawid Konkol (SP 6 W-wo) - 130 cm

Skok w dal z miejsca
1. Bartosz Wasilewski (SP 11 W-wo) - 2,24 m
2. Antoni Elwart (SP 3 Reda) - 2,24 m

3. Maksymilian Kierznikowicz (SP Linia) - 2,21 m

Pchnięcie piłką lekarską
1. Mateusz Borski (SP 8 W-wo) - 10,25 m
2. Dominik Armstrong (SP Orle) - 9,80 m
3. Antoni Elwart (SP 3 Reda) - 9,73m

Bieg na 800 metrów
1. Mateusz Borski (SP 8 W-wo) - 2.32,05
2. Antoni Kubacki (SP 5 W-wo) - 2.36,49
3. Bartosz Wasilewski (SP 11 W-wo) - 2.37,91

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH