czwartek, 28.03.2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego wzięło udział w XVII Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Halowej Lekkoatletyce, które odbyły się 14 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Zawody sędziował, jako sędzia główny – Arkadiusz Szlas, który zapewnia, że poziom rywalizacji sportowej był wysoki, a zawody wywołały wiele emocji.

Na zakończenie igrzysk młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Dekoracji medalami dokonali: wicedyrektor SP nr 6 Justyna Boszke, kierownik Wydziału Kultury i Sportu UMW Wejherowo Michał Jeliński oraz dyrektor PZPO-W Andrzej Byczkowski.

- W ponad piętnastoletniej historii zawodów przez hale sportowe powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich - mówi Andrzej Byczkowski.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Wejherowo zdobywając 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych). Drugie miejsce wywalczyła Rumia - z 4 medalami (3 złote i 1 srebrny), a trzecie zajęła Reda z 10 medalami (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe). Na 4. miejscu uplasowało się Orle z jednym medalem srebrnym. 5 miejsce zajęła Linia zdobywając medal brązowy. Dodajmy, że organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

Poniżej zamieszczamy wyniki indywidualne.

Dziewczęta

Bieg na 30 metrów: 1. Wiktoria Steinke (SP 4 Reda) - 4,70 s., 2. Anastazja Ceszke (SP 5 W-wo) - 4,73 s.,
3. Agata Leyk (SP 6 W-wo) - 4,75 s.

Skok wzwyż: 1. Antonina Dumańska (SP 9 Rumia) - 140 cm, 2. Iga Chałupka (SP 4 Reda) - 130 cm, 3. Natalia Pstrągowska (SP 4 Reda) - 130 cm.

Skok w dal z miejsca: 1. Małgorzata Osiowy (SP 1 Rumia) - 2,14 m