piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Sukcesy tancerzy z Wejherowskiego Centrum Kultury

Młodzi tancerze z Wejherowskiego Centrum Kultury podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łebie wywalczyli szereg nagród. Z siedmiu formacji tanecznych, cztery wywalczyły złoty medal, dwie srebrny, a jedna – zajęła czwarte miejsce.

W turnieju uczestniczyły formacje z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Trójmiasta, Stargardu Szczecińskiego, Chojnic, Barlinka, Karsina i Darłowa.

Złoto wytańczyły Bąbelki – w kat. jazz do lat 11, Bąbelki Mini Formacja w kat. taniec współczesny do lat 11, Baccara w kat. jazz powyżej 15 lat i Baccara Mini Formacja w kat. taniec współczesny powyżej 15 lat.

Srebro zdobyły Baccarki w kat. inne formy 12-15 lat i Baccara Junior – w kat. taniec współczesny 12-15 lat. Natomiast najmłodsza formacja Bąbelki Mini zajęła czwarte miejsce w kat. do lat 8.

- Startowaliśmy w trzech kategoriach tanecznych – jazz, taniec współczesny i inne formy. We wszystkich kategoriach konkurencja była duża, ale tylko wtedy wygrana daje wielką satysfakcję dzieciom i sprawia, że turniej jest ciekawy. Jestem bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Dzieci ciężko pracowały na ten sukces. Mamy bardzo zdolne dzieci, czego dowodem są wyniki. Bawiliśmy się świetnie – mówi Elżbieta Czeszejko, instruktorka i opiekunka grupo tanecznych biorących udział w turnieju.

Duet Maja Jesionowska i Magdalena Świtała zajął pierwsze miejsce w kat. inne formy 12-15 lat, a Antonina Kas i Dominika Rompca wywalczyły drugie miejsce w kat. taniec współczesny.

Doskonale spisały się solistki. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Syska w kat. inne formy do lat 11. Drugie miejsce wytańczyła Magdalena Świtała w kat. inne formy i w kat. jazz 12-15 lat. Trzecie - Oliwia Plizga – w kat. taniec współczesny do lat 11, Elżbieta Mazur w kat. inne formy do lat 8 i Maja Jesionowska w kat. jazz 12-15 lat. Czwarte miejsce zajęła Maja Jesionowska w kat. inne formy 12-15 lat. Piąte - Magdalena Świtała w kat. taniec współczesny 12-15 lat, Maja Jesionowska w kat. taniec współczesny 12-15 lat. Szóste - Oliwia Plizga w kat. jazz do lat 11, Amelia Badena w kat. taniec współczesny i w kat. jazz 12-15 lat.

Wyróżniono także Ewę Odwrot w kat. taniec współczesny do lat 11, Maję Grodzicką w kat. inne formy do lat 11 i Natalię Zegzułę w kat. jazz 12-15 lat.