wtorek, 16.04.2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Szkolni mistrzowie wiedzy komputerowej uhonorowani

Finaliści Mistrzow Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa

Dobiegły końca XVI Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6 w Wejherowie. Patronat naukowy nad zawodami sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie - Elektryk, a patronat medialny – Twoja Telewizja Morska. W rywalizacji wzięło udział 18.uczniów z wejherowskich szkół podstawowych.

Uczestnicy zmagali się w takich konkurencjach jak test wiedzy informatycznej, budowa komputera, elementy programowania, arkusz kalkulacyjny, prezentacja multimedialna, projektowanie strony internetowej oraz budowa komputera. Podczas uroczystego podsumowania zawodów, które miały miejsce w ratuszu, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz pogratulował organizatorom sprawnego przeprowadzenia zawodów a zawodnikom reprezentujących swoje szkoły -znakomitej wiedzy z zakresu informatyki i znajomości programów komputerowych. Nadmienił też, że po raz pierwszy Mistrzostwa odbyły się w wersji online, po raz pierwszy ich zakończenie zorganizowano w ratuszu.

Wyniki Mistrzostw

Drużynowo, w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 (Aleksandra Krampa i Martyna Klanczkowska), drugie miejsce wywalczyła drużyna SP nr 6 (Anna Itrich i Kuba Dobkowski), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 9 (Nikodem Lis i Szymon Sienkiewicz). Indywidualnie w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Krampa (SP nr 6), drugie miejsce wywalczyła Martyna Klanczkowska (SP nr 6) a trzecie zajął Kuba Dobkowski (SP nr 6).

Drużynowo, w kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 (Witold Milewski i Oliwier Kruk), drugie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 (Jędrzej Ulatowski i Mateusz Kramik), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 (Anna Glińska i Roksana Liedke). Indywidualnie w kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobył Jędrzej Ulatowski (SP nr 5), drugie miejsce wywalczył Witold Milewski (SP nr 9), a trzecie miejsce zajął Oliwier Kruk (SP nr 9).

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 Piotr Litwin ocenił, że poziom zawodów był wysoki, a uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami. Dyrektor podkreślił, że dzięki sponsorom podtrzymano tradycję, że każdy uczestnik Mistrzostw otrzymuje nagrodę rzeczową. Uczestnicy mistrzostw otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: wiceprezydent Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Piotr Litwin, dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 6 Sonia Skiba oraz przedstawiciel sponsorów Waldemar Węgrzynowski (Edu Team).

Pożyteczna współpraca z Technikum Elektrycznym

Oceny wyników dokonała komisja sędziowska w składzie: Ewa Seredyn, Waldemar Węgrzynowski, Konrad Wyłomski i Tomasz Mierk. Dyrektor Piotr Litwin wręczył pisemne podziękowania jurorom za udział w pracy komisji. Podziękowania otrzymali także sponsorzy m.in z-ca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, Waldemar Węgrzynowski z instytutu Edu Team i przewodnicząca Rady Rodziców – Sonia Skiba. Przebieg imprezy prowadziła Barbara Prądzyńska.

Warto podkreślić, że znakomita współpraca Szkoły Podstawowej nr 6 z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, owocuje kształceniem najzdolniejszych pod względem informatyki absolwentów podstawówki w Elektryku, którzy często dalszą edukację kontynuują m.in. na Politechnice Gdańskiej. Za współpracę i wsparcie w Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Miasta Wejherowa dyrektor szóstki Piotr Litwin wręczył Krystynie Grubbie - dyrektor wejherowskiego Elektryka – pamiątkowy dyplom grawerowany w etui oraz Medal 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 6.