piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Turniej Miast w Lęborku

6 czerwca w Lęborku rywalizowały w Turniju Miast drużyny Bytowa, Lęborka i Wejherowa. Pierwszy z trzech turniejów wygrał Bytów z 19 punktami. Reprezentacja Wejherowa wywalczyła 2. miejsce uzyskując 17 punktów, a trzecie miejsce z 9 punktami zajął Lębork. Wejherowo reprezentowali: Maciej Syska - kapitan drużyny, Krzysztof Lemke, Maciej Kuczera, Mariusz Jaszewski, Piotr Sonnenberg, Remigiusz Sałata, Sławomir Szmuda i Waldemar Marcinkiewicz. Kierownikiem ekipy był Michał Jeliński z Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Wejherowianie wygrali dwie z pięciu konkurencji. Dwukrotnie zajęli drugie miejsce i raz zaznali smaku porażki, co kosztowało utratę szans na zwycięstwo w turnieju lęborskim. Po turnieju kapitan drużyny Maciej Syska powiedział, że wszystkie konkurencje były trudne i wymagające dużego wysiłku, ale najtrudniejszy był latający dywan, który z pozoru wyglądał na prostą konkurencję. - Drużyna została dobrana właściwie, zgodnie z zaleceniami i regulaminem organizatora. Są to nauczyciele wychowania fizycznego, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje i warunki fizyczne - mówi Michał Jeliński, który podkreśla, że specyfika tegorocznego Turnieju Miast uniemożliwia przeprowadzenie treningu i technicznego przygotowania się do tych konkurencji w warunkach domowych. - Dobrano specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu zawody są trudne, ale widowiskowe. W każdym z turniejów przeprowadzane są nowe konkurencje. W sumie jest 15 dyscyplin - po 5 na każdy turniej. Na przykład w Wejherowie będą latające rowery. Trzeba to zobaczyć - dodaje. - Czekają nas jeszcze dwa turnieje: 12 lipca w Bytowie i 25 lipca w Wejherowie. Będziemy walczyć do końca o zwycięstwo grupowe i awans do finału - zapewnia Maciej Syska. Po 3 drużyny w 4. grupach walczą w Pucharze o nagrody dla swoich miast. Główna wygrana to 100 tysięcy złotych. Miasto, które zajmie w finale drugie miejsce otrzyma 30 tysięcy złotych, a trzecie – 10 tysięcy złotych. Nagrody te sponsor Pucharu przeznaczy na sfinansowanie inwestycji miast dedykowanych ich społeczności, o czym w specjalnym głosowaniu zadecydują mieszkańcy. Wejherowski Turniej Miast zostanie zorganizowany na polanie przy amfiteatrze. Po zmaganiach zawodników dla wejherowskiej publicznością zaśpiewa Doda.