piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
  • Strona główna
  • Tytani pokonali Borowiaka w Czersku i zapraszają na Mikołajki

Tytani pokonali Borowiaka w Czersku i zapraszają na Mikołajki

Z przewagą 4 bramek powrócili z Czerska piłkarze  ręczni wejherowskich Tytanów, którzy pokonali na wyjeździe Borowiaka 24:28 (13:13).

Początek meczu wskazywał na łatwą wygraną, gdyż po pierwszym kwadransie gry Tytani prowadzili już 4:9. W związku z tym trener wejherowian wprowadził na boisko kilku młodych zawodników, co wykorzystali skrzętnie gospodarze i jeszcze do przerwy doprowadzili do wyrównania.

W przerwie zawodnicy Borowiaka nakręcili się i na drugą połowę weszli mocno podbudowani stawiając trudniejsze warunki gry, niż na początku spotkania. A Tytani, mimo gry pierwszym zespołem, nie mogli wejść w pierwotny rytm gry, popełniając liczne błędy własne. W efekcie gospodarze zaskakujących dokonywali przechwytów i szybkimi kontratakami strzelali bramki wejherowianom - w 48 minucie prowadzili już 19:16. Wówczas o czas poprosił trener Tytanów, który poukładał grę, co przyniosło natychmiastowe efekty. Tytani szybko wyrównali a około 52 minuty odzyskali prowadzenie 21:23 i nie oddali go do końca.

Robert Wicon przyznał, że zawodnicy Tytanów weszli na drugą połowę zbyt pewni siebie. Zaś ambitna postawa zawodników Borowiaka, przy skutecznej obronie bramkarza gospodarzy, zaskoczyła ich do tego stopnia, że w pierwszym kwadransie drugiej połowy pogubili się i oddali inicjatywę. Po rozmowie z trenerem wszystko wróciło do normy i końcówka bezprzecznie należała do Tytanów.

Najwięcej bramek w tym spotkaniu dla Tytanów zdobyli: Bartoś – 7 oraz Jurkiewicz i Warmbier – po 6.

Kolejne dwa spotkania Tytani rozegrają na wyjeździe i na boisku SP 6 w Wejherowie zobaczymy ich dopiero 27 stycznia 2018 roku w spotkaniu z KPR Gryfino. Aktualnie Tytani zajmują 4. miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 18 punktów i stosunkiem bramek 227:194. To na pewno udana jesień wejherowskich piłkarzy.