wtorek, 16.04.2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Tytani wygrali ze Szczypiorniakiem w Gnieźnie

Od zwycięstwa 27:19 (12:7) rozpoczęli rundę rewanżową II ligi zawodnicy Tytanów Wejherowo i umocnili się na pozycji wicelidera w tabeli.

Po obustronnych akcjach gospodarzy i gości, w których skutecznymi obronami popisali się obydwaj bramkarze, pierwszego gola w meczu zdobył dla Tytanów Kamil Papke. Kilkanaście sekund później wyrównał Rafał Siudaja, ale po 10. minutach gry Tytani prowadzili już 1:3, a po 20. minutach 4:7. Do przerwy Tytani prowadzili z „wilkami”, bo tak nazywają swoich ręcznych gnieźnianie, 5 bramkami (7:12).

Po przerwie gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę, ale Tytani szybko odpowiedzieli i po 36 minutach gry oraz rzucie Roberta Wicona prowadzili zdecydowanie 16:9. Dopiero po 40 minutach gry Szczypiorniak po rzucie Dymkowskiego zdobył 10. bramkę. W końcówce „wilki” poderwały się do odrabiania strat i na 5 minut przed końcem spotkania wynik na tablicy wynosił tylko 15:19. Ostatnie chwile spotkania należały jednak do Tytanów, którzy po zaciętym i interesującym widowisku pokonali Szczypiorniaka Gniezno na wyjeździe 8. bramkami 19:27.

Reasumując, mimo dalekiego wyjazdu i znużeniu podróżą, Tytani nie dali szans Szczypiorniakowi w Gnieźnie i od początku spotkania, aż do końca, kontrolowali jego przebieg. Najwięcej bramek w zespole Tytanów  zdobył Sławomir Jurkiewicz - 6, który łącznie ze 113 bramkami w całych rozgrywkach plasuję się na 3 miejscu tabeli strzelców II ligi.

Pewną ciekawostka tej rundy jest fakt, że na 7 spotkań rozegranych podczas inauguracji rozgrywek rundy rewanżowej, aż 5 zakończyło się zwycięstwem gości. Niespodzianką jest porażka na swoim boisku SMS II ZPRP Gdańsk z MKS Grudziądz 28:31, a także remis oraz Latochy Agropom Gniew z KPR Gryfino 24:24. Tytanów powinna jednak cieszyć 6. punktowa przewaga nad SMS II Gdańsk, zwłaszcza że gdańszczanie mają jeden mecz rozegrany więcej, a także 7 . punktowa przewaga nad KPR Gryfino,

W najbliższą sobotę 2 lutego o godzinie 18:00 Tytani podejmą we własnej hali MOSiR Kętrzyn. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz! Wstęp bezpłatny.