czwartek, 28.03.2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wejher Cup 2007

Puchary wręczał prezydent Tokłowicz W turnieju wzięło udział 12 drużyn - 10 z Polski i 2 z Litwy. W finale kadeci OSSM Wrocław pokonali STK Czarnych Słupsk 65:63. W małym finale, czyli walce o 3. miejsce MKS Polonia Warszawa wygrała z Prokomem Trefl Gdynia 77:62. Nagrody wręczali zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz oraz poseł Jerzy Budnik. Młodzi wejherowianie z UKS Ósemka zajęli dopiero 9. miejsce przegrywając dwa mecze w eliminacjach - pechowo z UKS Herkules Białogard 81:85 (bo cały czas prowadzili a mecz przegrali w końcówce) i zasłużenie z MKS Polonia Warszawa 65:97. Nie zawiedli natomiast w ostatniej grupie, gdzie wygrali wszystkie spotkania: z Kotwicą 50 Kołobrzeg 115:50, z MTS Basket Kwidzyn 67:35 i z ABC Kowno II - 71:50. Zagraniczny uczestnik turnieju - ABC Kowno Klasyfikacja końcowa: 5-Kadra Woj. Zach.-Pom., 6-UKS 7 Prokom Sopot, 8-ABC I Kowno, 9-UKS Ósemka, 10-ABC II Kowno, 11-Kotwica 50 Kołobrzeg, 12-MTS Basket Kwidzyn. Najlepszą "piątką" turnieju zostali wybrani: Wojciech Gbul (Polonia W-wa), Adrian Żuper (OSSM Wrocław), Mateusz Żołnierewicz (Prokom Gdynia), Tomasz Wieloch (Kadra Woj. Zach.-Pom.) i Wojciech Osiński (Czarni Słupsk). Najlepszym "trójkarzem" był Jarosław Michalak, najwszestronniejszym zawodnikiem - Jarosław Zyskowski, a osobiste najlepiej rzucał Sebastian Ścigała. Najlepszym zawodnikiem UKS Ósemka został Patryk Łęgowski. Organizatorami turnieju byli: Prezydent M. Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Dyrektor ZS-3 Mirosław Sildatke oraz Prezes UKS "Ósemka" Grzegorz Janiszewski. (p)