piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wejherowianka wicemistrzynią Polski w judo

Wejherowianka, Agata Syska trenująca w UKS Team DRAGON Wejherowo, reprezentująca KS AZS-AWFiS Gdańsk wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek w judo, które odbyły w Poznaniu.

Jest to historyczny sukces Agaty, która jako pierwsza wejherowianka może się poszczycić medalem z Mistrzostw Polski w judo. W drugim dniu poznańskich mistrzostw Agata wygrała wszystkie swoje walki eliminacyjne przed czasem, a następnie w walce półfinałowej pokonała znajdującą się wyżej w rankingu PZJ zawodniczkę UKJ Juko Józefów i awansowała do finału kategorii wagowej -44kg. W finale musiała jednak uznać wyższość zawodniczki Gwardii Koszalin i zakończyła turniej na bardzo dobrym drugim miejscu, co jest największym dotychczasowym sukcesem Agaty.

Agata już na początku września pokazała że będzie się zaliczać do najlepszych judoczek w Polsce. Najpierw zdobyła w Koszalinie srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a następnie po dwóch tygodniach wywalczyła 7. miejsce (najlepsza Polka w kat. 44 kg) w WARSAW JUDO OPEN, jednym z najmocniejszych turniejów na świecie, który zgromadził w tym roku ponad 1800 zawodników z 31 państw.  Gratulujemy!

Judo w Wejherowie można trenować już od najmłodszych lat w klubie UKS Team Dragon Wejherowo: www.judodragon.pl.