czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wejherowo w finale turnieju o Puchar Miast

Reprezentacja Wejherowa zajęła 1. miejsce w grupie C turnieju o Puchar Miast i awansowała do finału, który zostanie rozegrany 22 sierpnia w Elblągu. Nagroda główna za zwycięstwo w finale wynosi 100 tys. zł i zostanie przekazana miastu.Drużyna miasta Wejherowa w trzech turniejach Pucharu Miast występowała w składzie: Krzysztof Lemke, Maciej Kuczera, Maciej Syska, Mariusz Jaszewski, Piotr Sonnenberg, Remigiusz Sałata, Sławomir Szmuda i Waldemar Marcinkiewicz.  Awans do finału wejherowianie uzyskali dopiero podczas turnieju, który został rozegrany 25 lipca w Wejherowie, gdzie zdecydowanie pokonali drużyny Bytowa i Lęborka.  Kierownik drużyny Wejherowa Michał Jeliński informuje, że wejherowianie zapewnili sobie zwycięstwo wygrywając trzy konkurencje - rywalizację drwali, wyścigi trójkołowców oraz latające rowery. Dwukrotnie zaś zajmowali 2. miejsca - w przeprawie i skakance-gigant. Wyniki trzeciego turnieju: 1-Wejherowo-21 pkt., 2-Lębork -13 pkt., 3-Bytów – 11 pkt. W klasyfikacji generalnej grupy C pierwsze miejsce wywalczyło Wejherowo zdobywając 13 du-żych punktów. Na drugim miejscu uplasował się Bytów - 9 pkt. a na trzecim Lębork - 5 pkt.Dyplomy i upominki kapitanom trzech drużyn wręczył prezydent Krzysztof Hildebrandt gratulując wszystkim zawodnikom woli walki i poczucia humoru podczas tej rywalizacji. Po zawodach prezydent Hildebrandt ze swoim zastępcą Bogdanem Tokłowiczem spotkał się z zawodnikami wejherowskiej drużyny, aby na gorąco podziękować za  sportową walkę w barwach miasta. W części artystycznej  wystąpiły zespoły Stone Creek z Wejherowa i Manchester z Torunia. Ozdobą wejherowskiego turnieju był występ Dody. Imprezę zakończył atrakcyjny  pokaz sztucznych ogni. Organizatorami turnieju była agencja LIVE, WCK, Urząd Miejski w Wejherowie i Browar SPECJAL z Elbląga.