środa, 17.04.2024 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wejherowo zwyciężyło w Bytowie

Reprezentacja Wejherowa wygrała Turniej Miast grupy C rozegrany w minioną niedzielę w Bytowie i w generalnej klasyfikacji w naszej grupie pucharowej remisuje z Bytowem. Aby zakwalifikować się do finału wejherowianie muszą u siebie być lepsi od bytowian. O awans do finału walczyły w Bytowie trzy drużyny z Pucharowej Grupy C. Na placu boju, po raz drugi stanęły naprzeciw siebie drużyny Bytowa, Lęborka i Wejherowa. Wejherowska drużyna stanęła na podium z 21 punktami, wyprzedzając Bytów – 16 punktów i Lębork – 8 punktów. - Nasza drużyna wygrała w trzech konkurencjach – gladiatorzy, koszykówka i katapulty, a w pozostałych dwóch – ryksze i strażacy zajęła druga pozycję – mówi Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Wejherowska drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Lemke, Maciej Kuczera, Maciej Syska, Mariusz Jaszewski, Piotr Sonnenberg, Remigiusz Sałata, Sławomir Szmuda i Waldemar Marcinkiewicz.    Gwiazdą wieczoru bytowskiego turnieju był Stachursky - jeden z najbardziej popularnych artystów w Polsce. Zdobywca Słowika Publiczności podczas Festiwalu w Sopocie w 2006 roku, mający na swoim koncie 12 albumów. Puchar Miast zakończył się tradycyjnie  pokazem sztucznych ogni. Był to kolejny z serii turniejów organizowanych w dwunastu miastach Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur. Sponsorem Pucharu jest Browar produkujący markę SPECJAL. Kolejna, ostatnia już runda fazy eliminacji odbędzie się w Wejherowie w dniu 25 lipca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do następnej fazy Pucharu Miasta. Gwiazdą wieczoru w Wejherowie będzie DODA. Foto: archiwum organizatora