wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

WKS Gryf pokonał GKS Bełchatów i zostaje w II lidze

Działacze WKS „Gryf” przed meczem z GKS Bełchatów zaprosili na płytę boiska głównych sponsorów klubu, aby podziękować im za wsparcie finansowe II ligowego zespołu w sezonie 2017/2018. Wszyscy, w tym prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, otrzymali na pamiątkę piłki z podpisami zawodników.

- Dziękujemy, że jesteście tutaj z nami na dobre i na złe – powiedział prezes WKS Gryf Piotr Waga.

Wśród sponsorów, którzy otrzymali to podziękowanie, byli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, starosta wejherowski Gabriela Lisius, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło, a także przedsiębiorcy, właściciele firm, w tym m.in. Orlex, TK Chopin, Textel, Vega Incest i inni.

Spotkanie ze sponsorami przed ważnym meczem o utrzymanie w II lidze z GKS Bełchatów podziałało pozytywnie na zawodników Gryfa, którzy w trudnych warunkach – przy silnych opadach deszczu, wygrali to spotkanie 2:1 (1:0) i na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. To sukces wejherowskiego zespołu, który po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli i mało kto wierzył, że ma szanse na dalsza grę w II lidze.

Bramki dla Gryfa strzelili: Grzegorz Gulczyński w 20. minucie i Paweł Czychowski w 84. minucie. Dla gości bramkę kontaktową w 66 minucie strzelił Krystian Peda. Jeszcze w 90. minucie mogło być 3-1, ale Gabor uderzając ze skraju pola karnego, trafił w poprzeczkę.

Za tydzień gryfici wyjeżdżają do Stargardu na mecz z Błękitnymi, którzy muszą walczyć o utrzymanie. Do III ligi spadają Legionovia, Gwardia i Wisła. Zagrożone spadkiem są w sumie jeszcze 4 zespoły:  Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, MKS Kluczbork i Błękitni Stargard.

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 19. Grzegorz Gulczyński, 5. Krzysztof Wicki, 6. Jan Sobociński, 11. Mateusz Goerke - 8. Paweł Wojowski (78, 13. Maciej Koziara), 7. Paweł Brzuzy, 4. Łukasz Nadolski, 15. Piotr Kołc, 9. Rafał Maciejewski (82, 17. Mikołaj Gabor) - 22. Piotr Okuniewicz (80, 21. Paweł Czychowski).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 14. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Filip Kendzia, 17. Marcin Ryszka - 4. Mikołaj Bociek, 13. Patryk Janasik (88, 45. Hubert Berłowski) - 18. Krystian Peda (88, 8. Robert Chwastek), 10. Dawid Flaszka, 24. Szczepan Kogut - 7. Bartłomiej Bartosiak.