sobota, 20.04.2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

XII Olimpiada Wiedzy Komputerowej

W Zespole Szkół nr 1 odbyły się 18 lutego br. XII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Patronat naukowy sprawował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. W rywalizacji wzięło udział 32 uczestników z wejherowskich szkół oraz Rumi.

Konkurencje obejmowały: test wiedzy informatycznej, znajomość budowy komputera i elementów programowania, umiejętność obsługi arkusza kalkulacyjnego i baz danych oraz tworzenie prezentacji multimedialnych.

Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta. Poziom zawodów był  wysoki. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami, zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła SP 11 Wejherowo, drugie - SP 6 Wejherowo, a trzecie - SP 9 Wejherowo. W rywalizacji indywidualnej szkół podstawowych zwyciężył Radosław Leszczyński (SP 11), przed Janem Milewczykiem (SP 6P i Dominikiem Brzezińskim (SP 11).

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 5 Wejherowo. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 Wejherowo, a na trzeciem - Gimnazjum nr 1 Wejherowo. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Konrad Bryłowski (Gimnazjum nr 2). Drugie miejsce zajął Jakub Litwin (Gimnazjum nr 5), a trzecie - Michał Krause (Gimnazjum nr 4).

Na zakończenie Mistrzostw zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Piotr Litwin, skarbnik miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz oraz przedstawiciele  sponsorów. Opiekę medialną sprawowała Twoja Telewizja Morska. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.