piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Złoto Zuzanny Kalbarczyk

W rozegranych w Kurzętniku Mistrzostwach Polski kadetów, juniorów i seniorów w kickboxingu w formule light contact, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Zuzanna Kalbarczyk. Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Zuzanna została wybraną najlepszą juniorką Mistrzostw Polski!

Blisko 500 zawodników stanęło do walki o medale Mistrzostw Polski. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i GOSRiT Luzino. Zawodnicy z Wejherowa i Luzina wywalczyli 4 medale:

• Zuzia Kalbarczyk - Mistrzyni Polski juniorek do 65 kg

• Nikola Siecińska - Wicemistrzyni Polski kadetek starszych do 55 kg

• Paulina Stenka - brązowy medal juniorka do 70 kg

• Przemysław Krause - brązowy medal senior powyżej 94 kg.

Bez medalu, z cennym doświadczeniem do Wejherowa wraca Patryk Siwa, który startował wśród kadetów starszych w wadze do 69 kg.

Warto dodać, że medal Przemka Krause jest pierwszym w historii medalem Mistrzostw Polski seniorów light contact w wadze powyżej 94 kg, zdobytym przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe od początku jego istnienia, tym bardziej pracowitemu i mocno zaangażowanemu koledze z Drużyny należą się ogromne wyrazy uznania i gratulacje!