wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Znakomity występ kickboxerów w Nowym Sączu

15 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych, wywalczyli zawodnicy WTS Wejherowo i GOSRiT Luzino podczas turnieju z obsadą międzynarodową w Nowym Sączu pn. „Muszynianka Cup”. W zawodach startowało łącznie ponad 300 zawodników z kilkudziesiędziu klubów kickboxingu z Polski, Węgier i Słowacji.

Złote medale w pointfighting wywalczyli: Tobiasz Roda (kat. dzieci do 42 kg), Julia Kwidzińska (kat. kadet starszy do 55 kg), Maja Walkusz (kat. dzieci do 42 kg), Maja Walkusz (kat. kadet młodszy do 42 kg), Adam Wróbel (kat. senior do 79 kg) i Adam Wróbel (kat. senior do 84 kg).

Srebrne medale w pointfighting wywalczyli: Dorian Kupc (kat. dzieci do 28 kg), Dorian Kupc (kat. dzieci do 32 kg) i Wiktoria Szmidt (kat. kadet starszy do 60 kg). Srebrny medal w light contact wywalczyła także Julia Kwidzińska (kat. kadet starszy do 55 kg).

Brązowe medale w pointfighting wywalczyli: Kacper Labudda (kat. kadet młodszy do 42 kg),  Tobiasz Roda (kat. dzieci do 37 kg), Julia Kwidzińska (kat. kadet starszy do 60 kg) i Wiktoria Szmidt (kat. kadet starszy do 65 kg). Brąz w light contact wywalczył również Adam Wróbel (kat. senior do 79 kg).

Jak podkreśla trener Rafał Karcz na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy wybrali się do dalekiego Nowego Sącza walczyć o medale turnieju międzynarodowego. Na szczególne wyróżnienie zdaniem trenera zasługuje zapewne Julia Kwidzińska, która wywalczyła komplet medali, ulegając w finale pointfighting doświadczonej zawodniczce z Klubu Beskid Dragon, zaś w light contact również dotarła do finału, gdzie uznać musiała wyższość reprezentantce węgierskiego klubu. W turnieju w roli sędziego wystąpiła Patrycję Hinc, która zebrała dobre recenzje sędziując sobotnie walki turnieju. Podziękowania za asystowanie i pomoc organizacyjną trener Rafał Karcz składa  Wojciechowi Labuddzie i Adamowi Wróbel oraz rodzicom, którzy wsparli finansowo wyjazd do Nowego Sącza. Podziękowania kieruje również do sponsora głównego – firm Anna Friday i Joryn.

„Muszynianka Cup” była czwartą edycja corocznego turnieju kickboxingu, organizowanego przez UKS EVAN Nowy Sącz trenerów Ewy i Krzysztofa Bulandy.