wtorek, 16.04.2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka z Pucharem Świata

Znakomicie zaprezentowały się w Budapeszcie podczas XXIV węgierskiego Pucharu Świata w kickboxingu zawodniczki WTS i GOKSiRT Luzino Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka sięgając po najwyższe laury.

Paulina Stenka powtórzyła sukces z Austrii z kwietnia, kiedy to sięgnęła po Puchar Świata w formule kick-light. Tak też było na Węgrzech. Paulina pokonała w walkach finałowych Serbkę i Chorwatkę zdobywając Puchar Świata juniorów do 70 kg. Podobnie jak Paulina, ogromny sukces odniosła Zuzia Kalbarczyk, która wywalczyła Puchar Świata zarówno w pointfighting, jak i w kick-light. Szczególne znaczenie ma puchar wywalczony w formule pointfighting, gdyż Polska nie mogła doczekać się złota w tak prestiżowej imprezie w formule pointfighting od 2011 roku. Kolejnego dnia Zuzia wywalczyła Puchar w kick-light. Łącznie dziewczyny wygrały 8 pojedynków z Węgierkami, Włoszkami, Serbką, Greczynką i Chorwatką.

Obie zawodniczki trenują na co dzień w Luzinie i w Wejherowie pod opieką obecnie trenera reprezentacji Polski juniorów Rafała Karcza. Starty w prestiżowych turniejach w Austrii i na Węgrzech, a także udział w ogólnopolskich turniejach kontrolnych są celem pośrednim. Główną imprezą, do której przygotowują się nasze złote dziewczyny są Mistrzostwa Świata we Włoszech, które odbędą się w drugiej połowie września. Zarówno Paulina, jak i Zuzia wywalczyły miejsce w ścisłej Reprezentacji Polski na te Mistrzostwa, zdobywając tytuły Mistrzyń Polski 2018.

Należy dodać, że w Pucharze Świata w Budapeszcie w dniach 18-20 maja br.  startowało blisko 2500 zawodników z całego świata. Turniej ten należy do elitarnej ligi World Kickboxing Series.