piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Zwycięstwa wyjazdowe wejherowskich drużyn

Radość Tytanów po wygranym meczu w Gryfinie

W miniony weekend szczypiorniści Tytanów Wejherowo pokonali na wyjeździe PGE KPR Gryfino 26:31 (13:17). Natomiast piłkarze Gryfa Wejherowo wygrali wysoko na boisku rywala z Jantarem Ustka 1:4 (0:1).

Trener Tytanów Robrt Wicon informuje, że mecz w Gryfinie zaczął się dla Tytanów znakomicie, bo strzeleniem 5. bramek pod rząd, przy braku trafienia ze strony rywala. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. A jednak około 20. minuty pojawiły się w grze małe problemy i rywale zaczęli gonić wynik. Do przerwy jednak udało się utrzymać czterobramkową przewagę. Na początku drugiej części spotkania ponownie zabrakło w wejherowskim zespole koncentracji i przewaga zmalała tylko do jednej bramki (17:16).

- Na szczęście w miarę szybko poukładaliśmy grę, ustawiliśmy dobrze obronę i odnieśliśmy cenne zwycięstwo potwierdzone przewagą aż 5 bramek. Cieszę się, że zagraliśmy to, co mieliśmy nakreślone przed meczem – mówi Robert Wicon.

Tytani umocnili się na 4. miejscu powiększając przewagę nad 5. zespołem w tabeli o kolejne 3 pkt., a tym zespołem jest właśnie PGE KPR Gryfino. Tytani wystąpili w składzie: Nowosad, Cholcha - Warmbier (10), Jurkiewicz (8), Mikołaj Sałata (3), Radosław Sałata (3), Szafrański (2), Rompa (1), Wejher (1), Bartoś (1), M.Wicki (1), Klaman (1), R.Wicki, Przymanowski, Pałkowski.

Cieszy również wyjazdowe zwycięstwo Gryfa nad Jantarem w Ustce 1:4 (0:1). Dzięki tej wygranej Gryf zdobył 3 punkty z dorobkiem 22 punktów zajmując 14. miejsce w tabeli IV ligi grupy pomorskiej. Bramki dla wejherowian zdobyli: Mateusz Dampc, Maciej Koszałka i wprowadzony po przerwie Rafał Jahn. Dzięki dwóm wygranym pod rząd przewaga gryfitów nad strefą spadkową wzrosła już do 5. punków. Wystarczy wygrać kolejny mecz, aby znaleźć się bliżej środka tabeli. Najbliższym przeciwnikiem będzie Sparta Sycewice, która z dorobkiem 15. punktów znajduje się na 18. w tabeli. Życzymy zawodnikom Gryfa podtrzymania dobrej, wiosennej passy, ale jak w każdym meczu, na zwycięstwo trzeba zapracować. Mecz ze Spartą w Wejherowie na Wzgórzu Wolności zaplanowany jest w sobotę o godz. 15.

W drużynie Gryfa wystąpili: Ferra, Lisiecki,Panek, Godlewski, Dampc, Koszałka, Goyke, Kowalski (kpt.), Matejek, Kwidziński, Czaja i Jahn.