czwartek, 25.04.2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
  • Strona główna
  • 4 medale kickboxerów w Mistrzostwach Polski full contact

4 medale kickboxerów w Mistrzostwach Polski full contact

Zawodnicy i trenerzy KTS-K GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego

Podczas Mistrzostw Polski w kicboxingu full contact juniorów i seniorów, które odbywały się w dniach 8-10 kwietnia br. w Drezdenku, zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczyli 4 medale, w tym najcenniejszy złoty - w kategorii juniorek młodszych. W zawodach uczestniczyło 236 zawodników z 63 polskich klubów kickboxingu.

Mistrzynią Polski full contact w wadze powyżej 60 kg juniorek młodszych została Żaneta Stenka, która dwie walki zakończyła przed czasem. Pierwszą z nich półfinałową z zawodniczką z Zielonej Góry poprzez techniczny nokaut w 2 rundzie (Oliwia Perwińska), zaś w finale wprost zdemolowała przeciwniczkę z ŁKS Łódź Amelię Kostrzewa w 1 rundzie. Po pierwszym liczeniu trener zdecydował się poddać zawodniczkę z Łodzi. Żaneta Stenka z KTS-K GOSRiT Luzino przebojem wdarła się na pełnokontaktowe walki w ringu, gdzie liczone są ciosy zadane z pełną siłą.

Srebrny medal wywalczyła Jej starsza siostra, najbardziej utytułowana zawodniczka kickboxingu z Regionu Paulina Stenka, która w finale w wadze do 70 kg seniorek musiała uznać wyższość bardzo silnej fizycznie zawodniczki – Karoliny Juja z Poznania.

W ramach gali finałowej odbyły się najciekawiej zapowiadające się pojedynki seniorów, a tam Zuzia Kalbarczyk w wadze do 60 kg spotkała się z Kingą Szlachcic z Zielonej Góry. Gala była transmitowana w telewizji FightTime w systemie PPV. Zuzia przegrała walkę finałową i po łącznie 3 stoczonych pojedynkach sięgnęła po tytuł Wicemistrzyni Polski w wadze do 60 kg. Zuzanna otrzymała także powołanie do Reprezentacji Polski full contact. Wszystkie wymienione zawodniczki to wychowanki Rafała Karcz.

Brązowy krążek w MP full contact dorzucił podopieczny trenera Tomasza Hirsza - wejherowianin Patryk Siwa w kat. juniorów starszych do 75 kg. Gratulujemy!