piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

KS Tytani podejmują u siebie KPR Elbląg

Drużyna KS Tytani Wejherowo

W najbliższą sobotę 26 września br. o godz. 17.00 KS Tytani Wejherowo zainaugurują rozgrywki piłki ręcznej I ligi przed własną publicznością na boisku w hali sportowej „samochodówki”. Ich przeciwnikiem będzie  drużyna KPR Elbląg.

Wejherowscy kibice z wytęsknieniem wyczekują startu Tytanów na swoim boisku. Ponoć cały zespół jest w dobrej formie i kondycji, a okres przerwy został dobrze wykorzystany do zaleczenia urazów i kontuzji. Zespół prowadzi duet trenerski: Piotr Rembowicz i Paweł Paździocha (asystent).

Tydzień temu wejherowianie rozegrali pierwszy swój mecz w obecnych rozgrywkach ulegając na wyjeździe drużynie SMS Gdańsk 33:27 (17:10). Mecz rozpoczął się dla Tytanów bardzo dobrze, ponieważ do 7 minuty to nasz zespół był na prowadzeniu, przeprowadzając skuteczne ataki. Gospodarze rozkręcali się jednak z minuty na minutę, co przy niezwykle solidnej grze obronnej pozwoliło im wyjść do przerwy na prowadzenie siedmioma bramkami. Druga część spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana, z lekkim wskazaniem na wejherowian. Skutecznie akcje kończyli Warmbier, Pitucha oraz Bartoś, dobrze kontry wyprowadzali nasi bramkarze. Nie wystarczyło to jednak do odrobienia wysokiej przewagi SMSu z pierwszej połowy. Ostatecznie faworyzowani gdańszczanie wygrali 33:27.

W drużynie Tytanów wystąpili: Nowosad, Jurkiewicz (2), Grabowski, Wicon (3), Bartoś (3), Koss (2), Warmbier (6), Przymanowski, Wejher, Sałata M., Sałata R.(4), Wicki (1), Rompa, Pitucha (6), Sikora, Cholcha.

Goście z Elbląga w swoim pierwszym spotkaniu po przerwie letniej, rozegranym na własnym boisku, przegrali z USAR-em Kwidzyn 26:31. Inauguracyjny mecz Tytanów na własnym parkiecie na pewno wywoła spore zainteresowanie wejherowskich kibiców. Spodziewać się należy wyrównanego i obfitującego w ekscytujące sytuacje pojedynku. Życzymy Tytanom udanego meczu i choćby jednobramkowego zwycięstwa.

Na zdjęciu: Zespół seniorów KS Tytani Wejherowo.