piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Tytani pokonali MKS Brodnicę

Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, nie zawiedli swoich kibiców i w bardzo ważnym meczu z MKS Brodnica, odnieśli zwycięstwo 34:31 (16:15).

Jak informuje rzecznik prasowy Tytanów Dariusz Jankowski żółto-czerwoni, nie najlepiej zaczęli to spotkanie. W drugiej minucie przegrywali (1:2), a dziesięć minut później już (3:7). Sygnał do odrabiania strat dał wchodzący Radosław Sałata. Celnie rzuty karne wykonywał Sławomir Jurkiewicz i w 22 minucie na tablicy pojawił się remis (11:11).

Końcówka pierwszej części to istna "wymiana ciosów" obydwu drużyn. Jednak dwie kolejne bramki Sałaty w końcówce meczu, pozwoliły Wejherowianom zejść na przerwę z przewagą jednej bramki (16:15).

Na początku drugiej części spotkania, Tytani zwiększyli tempo gry i zdobyli pierwsze dwa gole (18:15), jednak szybka odpowiedź gości sprawiła, że żółto- czerwoni nie mogli długo cieszyć się z większej przewagi. Najlepszy fragment gry Tytanów, to minuty pomiędzy 40 a 45, kiedy zdobyli cztery bramki, tracąc zaledwie jedną (26:22).

Goście zdobyli wówczas kolejne trzy gole i na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania przegrywali zaledwie jedną bramką (26:27). W tym momencie bardzo ważne trafienie zanotował Michał Przymanowski, udanie też punktowali Hubert Koss oraz Sławoim Jurkiewicz i na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wejherowianie prowadzili już (32:27). W ostatniej minucie goście zdobyli jeszcze dwie bramki, ale nie byli już w stanie dogonić rywali. Zwycięstwo Tytanów umocniło ich na pozycji wicelidera tabeli, a nad trzecim obecnie MKS Grudziądz mają 9 punktów przewagi.

Tytani wystąpili w składzie: Jurkiewicz (12), Warmbier (6), Sałata (5), Koss (4), Papke (2), Grabowski (2), Przymanowski (2), Papke (2), Wicon (1), Miszczak, Kudełka, Nowosad, Wicki, Cholcha, Pitucha, Sikora.

Jan Orzech - trener MKS Henri Lloyd Brodnica: Na początku, zupełnie nieźle weszliśmy w mecz. Dobrze funkcjonowała obrona i myślę, że gdyby w pierwszej połowie zostały wykorzystane wszystkie akcje w kontrataku to ten wynik mógłby być lepszy dla nas, a być może byśmy wygrali to spotkanie. W drugiej połowie dominacja była po stronie gospodarzy i moi chłopacy trochę się pogubili.

Piotr Rembowicz (trener Tytanów Wejherowo):  Goście z Brodnicy, to zespół o dużych umiejętnościach technicznych i taktycznych. Jak pamiętamy w ubiegłym sezonie potrafiliśmy wygrać u nich 10. bramkami, a na naszym terenie ulegliśmy 11. Dlatego można było się obawiać tego meczu. Na początku rywal lepiej zaczął spotkanie. Dopiero po wejściu Radka Sałaty gra zaczęła się wiązać, a mój zespół zaczął lepiej rozgrywać piłkę. Ogólnie widzę postępy w grze moich podopiecznych, a to rokuje dobrze na następne spotkania.