wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Wejherowscy tenisiści zainaugurowali sezon

W miniony weekend na Wejherowskich Kortach Tenisowych odbył się tradycyjny Turniej Otwarcia Sezonu o Puchar Prezydenta Miasta. W tym roku zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i podwójnej.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 25 uczestników. W grze pojedynczej pierwsze miejsce zajął Dawid Wener, który w finale pokonał Mirosława Brusiło 6:2, 6:3. Na trzecich lokatach sklasyfikowani zostali Piotr Zwierski oraz Mikołaj Fanslau.

W finale debla zmierzyły się pary Dawid Werner i Marcin Wocial oraz Piotr i Tomasz Zwierscy. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy bez najmniejszego problemu pokonali swoich rywali 6:1, 6:1.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczali zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz oraz Lech Bieńkowski. Organizatorami turnieju byli Lech Bieńkowski - Wejherowskie Korty Tenisowe oraz Prezydent Miasta Wejherowa.