piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Pierwszy wiosną punkt Gryfa

Piłkarze Gryfa Wejherowo przerwali złą passę i zremisowali na Wzgórzu Wolności z Pogonią Siedlce 1:1.

Gryfici spotkanie z siedlecka Pogonią rozpoczęli odważnie. Już w pierwszej minucie celny strzał na bramke gości  oddał Dawid Rogalski, alebramkarz Pogoni Piotra Smołucha stanął na wysokości zadania. Chwilę później Maciej Koziara przestrzelił nad spojeniem siedleckiej bramki. Kiedy wydawało się, że wejherowianie będą dyktować warunki gry na boisku, po rzucie rożnym z zagrania Adama Mójty, celną główką popisał się Tomasz Margol zdobywając w 6 minucie prowadzenie dla Pogoni. Zdobyta bramka przez gości poderwała ich do walki i dwukrotnie byli blisko podwyższenia prowadzenia.

W odpowiedzi na te ataki ładną główką po rzucie rożnym w 17 minucie popisał się Piotr Kołc, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Na szczęście dla gryfitów w 41 minucie swojej szansy nie zmarnował Dawid Rogalski, który dobijając piłkę sparowaną przez golkipera gości, doprowadził do wyrównania.  W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse na objęcie prowadzenia, ale wynik pozostał be zmian. Między innymi Łukasz Pietroń celnie uderzał z dystansu, ale skutecznie bronił Smołucha, a w końcówce Margol trafił w słupek Gryfa.

Były pierwszoligowiec potwierdził swoją dobrą dyspozycję i po remisie w Wejherowie z dorobkiem 30 punktów zajmuje 11 miejsce (wiosną Pogoń nie zaznała jeszcze porażki).  Gryf natomiast zdobył dopiero pierwszy punkt i w tabeli jest oczko niżej, mając na koncie 27 punktów.

W trakcie spotkania żółte kartki otrzymali Mateusz Goerke i Dawid Rogalski (Gryf) oraz Damian Mosiejko (Pogoń). Sędziował Konrad Aluszyk z Gorzowa Wielkopolskiego.

Gryf: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 15. Piotr Kołc, 11. Mateusz Goerke – 16. Oskar Ryk (77, 13. Przemysław Macierzyński), 21. Łukasz Pietroń, 20. Maciej Koziara, 9. Dawid Rogalski (86, 6. Oskar Sikorski), 3. Fabian Kątny (61, 8. Robert Chwastek) – 14. Paweł Czychowski (60, 22. Mateusz Węsierski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 24. Sebastian Pociecha (59, 29. Kacper Szymankiewicz), 8. Tomasz Margol, 23. Damian Mosiejko, 17. Mateusz Bochnak, 6. Adam Mójta (69, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski (82, 9. Kamil Walków).