czwartek, 28.03.2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Ważne zwycięstwo Gryfa nad solidną Jarotą

Radość Gryfa ze zwycięstwa

WKS Gryf Wejherowo nie zawiódł oczekiwań kibiców i sympatyków pokonując na swoim boisku Jarotę Jarocin 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 59 minucie spotkania zdobył Dawid Blok.

Mimo bezbramkowego rezultatu po pierwszej połowie mecz mógł się podobać. Choć pojedynek był wyrównany optyczną przewagę mieli gryfici. W sumie oba zespoły miały po kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale nikomu to się nie udało. Po zmianie stron wejherowianie zaczęli śmielej atakować bramkę przeciwnika. Po jednym z kornerów w 59. minucie zagotowało się na przedpolu bramkarza gości Sebastiana Kmiecika. Odbitą piłkę przejął Dawid Blok i płaskim strzałem po ziemi trafił w światło bramki przy lewym słupku. Bramkarz rzucił się w dobrą stronę, ale nie miał szans wybronić strzału naszego napastnika. Zdobyta bramka dodała animuszu gryfitom, którzy śmielej zaatakowali bramkę gości, ale ci bronili się skutecznie. Mało tego zaczęli wyprowadzać niebezpieczne kontry. Na szczęście strzały jarocinian dobrze bronił nasz golkiper Wiesław Ferra.

Trzeba przyznać, że raz Gryf miał duże szczęście, gdy piłka uderzona z dużego kąta płasko po ziemi, bodajże przez Damiana Pawlaka, przeleciała blisko słupka bramki Ferry. Ostatnie minuty w wykonaniu gryfitów były dość nerwowe, bo goście rozpaczliwie napierali szukając szans na wyrównanie, ale wejherowianie skutecznie bronili jednobramkowego prowadzenia i to się opłaciło, bo wywalczone z trudem 3 punkty zostały w Wejherowie.

Reasumując, mimo, że Gryf nie awansował w tabeli, ale mając na koncie 25 punktów zbliżył się na 3 punkty do Unii Swarzędz i Gwardii Koszalin, oraz na 4 punkty do Floty Świnoujście, Pomorzanina Toruń i Jaroty Jarocin. W ten sposób stworzył sobie realne szanse na walkę o utrzymanie w III lidze. Pytanie: czy ją wykorzysta? Dwa zwycięstwa na swoim boisku i dwa remisy na wyjazdach dają taką nadzieję. Widać postęp w skuteczności gry zespołu Gryfa pod okiem trenera Grzegorza Nicińskiego. W najbliższą sobotę gryfici udają się na mecz wyjazdowy z Nielbą Wągrowiec, z którą mają porachunki z rundy jesiennej. Oby udało się je wyrównać.