Powrót

Masz pytania związane z pisaniem wniosku?

Skontaktuj się z ekspertami, którzy odpowiedzą na twoje pytania:

Pytania i odpowiedzi Wejherowski Budżet Obywatelski 2019

Ile wniosków mieszkaniec może poprzeć?
Mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę wniosków podpisując się na załączniku do formularza zgłoszeniowego do budżetu obywatelskiego. Natomiast podczas głosowania może przyznać tylko dwa głosy – jeden na projekt inwestycyjny i drugi na projekt nieinwestycyjny. Nie można zagłosować na przykład na dwa projekty inwestycyjne, ani na dwa projekty nieinwestycyjne (taki głos będzie nieważny).

Czy wnioskodawca może złożyć projekt związany z oświetleniem drogowym znajdującym się w pasie drogi nie należącej do miasta np. powiatowej, wojewódzkiej?
Tak, ponieważ oświetlenie drogowe należy do zadań własnych miasta.

Czy złożone projekty miękkie muszą zmieścić się w jakiejś kwocie, tak jak projekty inwestycyjne?
Tak, maksymalna kwota to 10 tys. zł.   

Co się stanie, jeśli szacunkowa kwota kosztów realizacji inwestycji będzie wyższa niż 200 tys. zł?
Komisja ds. budżetu obywatelskiego zwróci się do wnioskodawcy, aby zweryfikował ten projekt, tak aby kwota jego realizacji mieściła się do 200 tys. zł brutto. Możliwe jest na przykład zmniejszenie zakresu zadania, podział na etapy i zgłoszenie do budżetu obywatelskiego jednego etapu w 2019 roku. W innym przypadku taki projekt nie spełni wymagań formalnych i zostanie odrzucony. Komisja ds. budżetu obywatelskiego będzie brała pod uwagę kwotę szacunkową uprzednio sprawdzoną przez inspektorów z Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Wejherowie.


Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ