
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wejherowie zapraszają na wystawę prac plastycznych artystów niepełnosprawnych – osób ze spektrum autyzmu pt. "Twórczość w odcieniach błękitu".
Wystawa prezentowana w dniach: 2-30 kwietnia 2026 r. w Książnicy prof. Gerarda Labudy, ul. Zamkowa 2, Wejherowo.
Wystawa związana jest z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu i stanowi wyjątkową okazję do poznania twórczości artystów nieprofesjonalnych, dla których sztuka jest sposobem komunikacji z otaczającym światem. Zachęcamy do spojrzenia na świat choć przez chwilę oczyma naszych Artystów – Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie. Będące ich udziałem zaburzenia ze spektrum autyzmu powodują odmienny, specyficzny odbiór wszelkich bodźców zewnętrznych, a co za tym idzie – jedyne i niepowtarzalne ich wyrażenie w wykonanych pracach.
Do zobaczenia!
Godziny otwarcia Książnicy
poniedziałek: nieczynnewtorek-piątek: 9.00 – 15.00sobota – niedziela: 10.00 – 15.00
Niedziela (WSTĘP BEZPŁATNY)