piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
  • Strona główna
  • Piotr Rzeszutek i Aleksandra Zabrocka zwycięzcami inauguracyjnego etapu Garmin MTB Series

Prawie 450 zawodników wzięło udział w pierwszym etapie jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series, który już po raz czwarty został rozegrany w Wejherowie. Zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet nie było niespodzianek – zwyciężyli faworyci.

Tegoroczna edycja dostarczyła kibicom prawdziwych kolarskich emocji. Na dystansie Maxi (50 km) walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca pomiędzy trzema zawodnikami: Piotrem Rzeszutkiem (Klub Kolarski Lew Lębork), a Michałem Bogdziewiczem i Bartoszem Banachem (obaj Apteka Gemini). Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy kończąc wyścig z czasem 02:10:12. Tuż za nim, ze stratą zaledwie jednej sekundy, wjechali zawodnicy reprezentujący klub Apteka Gemini.

- Od początku narzuciłem bardzo mocne tempo i odskoczyłem chłopakom. Wiedziałem, że druga część pętli jest łatwiejsza i szybsza, więc nie mam szans z rywalami, którzy cały czas pracowali ostro, żeby mnie zgubić. Uważam, że pojechałem dobry wyścig, a oni pojechali bardzo dobry, bo ich taktyka była bardzo dobra – powiedział Piotr Rzeszutek.

Wśród pań na 50-kilometrowym dystansie – podobnie jak w poprzednim roku – triumfowała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) uzyskując rezultat 02:38:40. Druga była Barbara Kleczaj (Bike Salon Team) z czasem 02:53:15, a trzecia - Ewelina Cywińska (Majbike Team) z wynikiem 02:57:42.

Najszybszym zawodnikiem na dystansie Mini (25 km) okazał się Damian Ciba (TA KO Team), który ukończył zawody z wynikiem 01:05:17. Drugie miejsce zajął Dawid Bojarczak (Beko), który do zwycięzcy stracił aż 2 minuty i 2 sekundy. Podium zamknął Tomasz Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork) z czasem 01:08:14.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia), która przekroczyła linię mety z czasem 01:19:34. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Pieper (Klub Kolarski Lew Lębork) tracąc do zwyciężczyni minutę i 40 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Janczarska uzyskując rezultat 01:22:38.

Wydarzenie zostało wspólnie zorganizowane przez Miasto Wejherowo oraz Labosport Polska sp. z o.o. Nagrody najlepszym uczestnikom zawodów wręczali: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz prezes zarządu Labosport Polska Marcin Florek.