piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
  • Strona główna
  • Siedem medali Startu Wejherowo w Mistrzostwach Polski w Szachach

Siedem medali Startu Wejherowo w Mistrzostwach Polski w Szachach

W rozegranych w Bydgoszczy Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Błyskawicznych i Szybkich, wejherowscy zawodnicy Start Wejherowo zdobyli siedem medali. W klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach - szachów szybkich i błyskawicznych, wejherowianie zajęli pierwsze miejsce.

W mistrzostwach wzięło udział 56. zawodników z całej Polski. Mistrzostwa rozegrano tzw. systemem szwajcarskim przy użyciu programu Chess Manager w oparciu o listę rankingową zawodników FIDE. Wejherowski START wystąpił w składzie: Krzysztof Jurkiewicz, Marek Uziałko, Bogusław Kuma, Jan Kiedrowicz, Tadeusz Panek, Adam Hebel i grający trener Zygmunt Wielecki.

Wyniki końcowe:

● Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

Indywidualnie:

I m.  Eugeniusz Małecki - UKS Szach Wolsztyn  -  9 pkt.

II m.  Krzysztof Jurkiewicz  - START Wejherowo  -  8 pkt.

III m.  Marek Uziałko – START Wejherowo  -  7,5 pkt.

Pozostali zawodnicy: Bogusław Kuma IV m.  -  7 pkt., Zygmunt Wielecki IX m.  – 6,5 pkt i Tadeusz Panek XIV m.  – 5,0 pkt.

Drużynowo:

Do klasyfikacji drużynowej zaliczono trzech najlepszych zawodników danej drużyny

I m. ISS „START” Wejherowo  22,5 pkt.

II m. UKS Szach  Wolsztyn  22,0 pkt.

III m. GZSN „START” Gorzów Wlkp.  19,0 pkt.

W kat. „OPEN” zwyciężył Jan Kiedrowicz START Wejherowo  8,5 pkt. przed Janem Przewoźnikiem START Gorzów Wlkp.  8,5 pkt. i Władysławem Pojedzieńcem START

Wrocław  7,0 pkt.

● Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich

I m. Eugeniusz Małecki  UKS Szach Wolsztyn  6,5 pkt

II m. Tadeusz Twarogiel  START Gorzów Wlkp.  6,5 pkt.

III m. Marek Uziałko START Wejherowo  6,5 pkt

Pozostali zawodnicy: IV m. Bogusław Kuma  6,0 pkt., V m. Zygmunt Wielecki  6,0 pkt. , XI m. Tadeusz Panek  5,0 pkt. , XV m. Adam Hebel  4,5 pkt.  i XVI m.

Krzysztof Jurkiewicz  4,0 pkt.

Drużynowo:

I m. ISS START Wejherowo   18,5 pkt

II m. UKS Szach Wolsztyn  17,0 pkt

III m. GZSN START Gorzów Wlkp.  17,0 pkt.

W indywidualnej kat. „OPEN” zwyciężył Jan Przewoźnik  7,0 pkt przed Janem Kiedrowiczem  6,5 pkt i Jerzym Brokiem  Gorzów Wlkp.  6,0 pkt.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START Warszawa, a realizatorem zadania Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START Bydgoszcz.