piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
  • Strona główna
  • Żaneta Stenka 2. krotnie na podium Mistrzostw Europy w kickboxingu

Żaneta Stenka 2. krotnie na podium Mistrzostw Europy w kickboxingu

Żaneta Stenka brązowa medalistką Europy w kickboxingu

Podopieczna wejherowianina trenera Rafała Karcza Żaneta Stenka - zawodniczka GOSRiT Luzino, wywalczyła dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Europy w kickboxingu, które rozegrano w dniach 5-114 listopada br. w czarnogórskiej Budvie.

Żaneta Stenka idzie w ślady swojej starszej siostry Pauliny. W kategorii kadetek starszych powyżej 65 kg Żaneta wywalczyła dwa brązowe medale w formułach pointfighting i light contact. W obu przypadkach docierała do półfinału, gdzie przegrywała z reprezentantką Bułgarii, która okazała się najlepszą zawodniczką tych kategorii w Europie.

Był to debiut Żanety w zawodach rangi mistrzowskiej poza granicami Polski. W 2022 roku żegna się z kadetami, aby rozpocząć rywalizację już w kategorii juniorów. Jej wyjazd na Mistrzostwa Europy w Czarnogórze dofinansował Polski Związek Kickboxingu oraz Pan Tomasz Kafel z Luzina, któremu należy się podziękowanie.

W turnieju mistrzowskim wystartowało kilka tysięcy zawodników z 39 państw. Polska reprezentacja wywalczyła kilkadziesiąt medali w kategoriach kadetów starszych i juniorów w formułach pointfighting, light contact, kick-light, low kick, full contact oraz K1!

W turnieju jako trener reprezentacji juniorów w formule pointfighting brał także udział Rafał Karcz, który jest trenerem Reprezentacji Polski juniorów już czwarty rok.