W Wejherowie odbyły się obchody Święta 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Z tej okazji zorganizowano uroczysty apel, w którym uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy oraz zaproszeni goście.
Podczas uroczystości płk Jacek Wieczorek, Komendant 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, wyróżnił żołnierzy i pracowników cywilnych za ich wzorową służbę, zaangażowanie oraz wkład w realizację zadań jednostki.
Podziękowania oraz życzenia żołnierzom i pracownikom Oddziału złożyli zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz oraz Komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca.
- 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy jest ważnym ogniwem systemu obronności, mającym istotny wpływ na bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców. Ta jednostka to symbol bezpieczeństwa, profesjonalizmu i dobrej współpracy z lokalnym środowiskiem – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz.
Stacjonujący w Wejherowie 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy od lat nie tylko realizuje zadania na rzecz Sił Zbrojnych RP, ale także aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Jednostka angażuje się w miejskie uroczystości patriotyczne i rocznicowe, a organizowane przez nią wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.