piątek, 17.05.2024 r. imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

I Turniej Wejher Dragon Judo CUP w Wejherowie

W sobotę 27 kwietnia br. w hali sportowej „samochodówki” w Wejherowie odbył się I Wejherowski Turniej Judo Wejher Dragon CUP. Celem turnieju było wyłonienie przyszłych nadziei olimpijskich w Judo i propagowanie tego sportu w naszym mieście.

Zawody dały szansę startu większej ilości zawodników wejherowskiego klubu judo UKS Team Dragon. Po pierwszej grupie zawodów wejherowianie zajmowali w klasyfikacji drużynowej trzecią pozycję, jednak ostatecznie wywalczyli 7 miejsce (na 24 kluby biorące udział w zawodach) z dorobkiem 3 pierwszych miejsc, 4 drugich i 12 trzecich miejsc.

Złote medale zdobyli: HenrykToruńczak, Marek Skwarło i Nazar Akymushkyn. Srebrne medale wywalczyli: Nataniel Dawidowicz-Lenarczyk, Anastazja Dawidowicz-Lenarczyk, Zahar Akymushkyn i Julia Mielke. Natomiast brązowe medale otrzymali: Jan Olszewski, Alan Nowak, Leon Kołacki, Bałażej Dembiński, Tytus Abako, Piotr Skrzypiec, Tymon Gazarkiewicz, Zuzanna Rompska, Mykyta Saksahanskyi, Aleksandra Sikorska i Alan Szymerowski. Gratulujemy medalistom i życzymy dalszych sukcesów, a dzieci, które chciałyby rozpocząć przygodę z judo zapraszamy na treningi do Wejherowa – więcej na www.judoragon.pl

Historyczny Pierwszy Turniej Wejher Dragon Judo CUP został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Team Dragon Wejherowo, który zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w judo. Na zawody do Wejherowa przyjechały 24 kluby z Polski i Litwy, które wystawiły 235 zawodników biorących udział w rywalizacji na wejherowskich matach. W hali ZSP nr 4 w Wejherowie przez cały dzień trwania zawodów przewinęło się ponad tysiąc osób. Uczestnicy wypowiadali się bardzo pochlebnie o przebiegu turnieju - podziwiali obiekt, a także poziom organizacyjny i sportowy zawodów. Turniej był transmitowany na żywo w internecie (you tube).