piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Rezerwy Lechii ograły Gryfa 1:3

Pierwszej porażki w wiosennej rundzie, i to na własnym obiekcie, doznali piłkarze wejherowskiego Gryfa. W ramach 22. kolejki spotkań, w meczu na szczycie,  żółto-czarni ulegli rezerwom Lechii II Gdańsk 1:3 (0:1). W efekcie stracili pozycję lidera na rzecz gdańszczan a Kaszubia zbliżyła się do Gryfa na jeden punkt.

Ładna pogoda przyciągnęła na Wzgórze Wolności niemal komplet publiczności. Padło sporo bramek, ale więcej strzelili goście, którzy groźnie zaatakowali od samego początku. Wejherowianie mieli swoją szansę na objęcie prowadzenie w 8. minucie, ale Gicewicz nieczysto trafił w piłkę, którą łatwo przechwycił bramkarz gości. W 15. minucie po rzucie wolnym zza pola karnego strzał Czoski trafił w poprzeczkę. Kolejną szansę w 19. minucie zmarnował Rzepa. Minutę wcześniej prowadzenie objęli goście po strzale Łukasza Kopki. W efekcie po lepszej grze wejherowian w pierwszej połowie, gdańszczanie zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem..

Zmiany kadrowe po przerwie dokonane przez trenera Kotwicę, gdy na boisko weszli Wicki i Kowalski, nie przeniosły poprawy rezultatu. Najpierw w 50. minucie na 0:2 podwyższył Kaszuba, który świetnym strzałem pokonał Ferrę, a już minutę później, dzieła zniszczenia dokończył Czychowski. Trzybramkowała przewaga gości podcięła nieco skrzydła gospodarzom.

Nadzieja na odmianę pojawiła się w 63. minucie, gdy po faulu w polu karnym na Rzepie czerwoną kartkę otrzymał kapitan gości Powszuk. Jednak Skwiercz nie wykorzystał jedenastki po tym jak bramkarz gości Sobczak wybronił karnego. W sumie zmasowane ataki gospodarzy zaowocowały tylko jedną bramką, którą w 79. minucie zdobył Gicewicz. Jeszcze w 83. minucie prawie z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy gdańskiej, ale na tym się skończyło. Gdańszczanie dość szczęśliwie wywieźli z Wejherowa komplet punktów.  Zważywszy na zmarnowane sytuacje wejherowianie mieli szanse, przynajmniej na remis.

Skład Gryfa Wejherowo: W.Ferra - M.Fierka (55' K.Godula), P.Kostuch, M.Skwiercz, M.Wiśniewski - P.Brzuzy (46' S.Kowalski), M.Szymański (46' K.Wicki), P.Kołc, P.Czoska, G.Gicewicz - K.Rzepa